Sedat Çağlıyan’ın “Tarihin Işığında Hüseynik” Kitabı Okurlarıyla Buluşuyor

Araştırmacı yazar Sedat Çağlıyan'ın kaleme aldığı, "Tarihin Işığında Hüseynik" adlı kitap yayımlandı.

Sedat Çağlıyan’ın “Tarihin Işığında Hüseynik” Kitabı Okurlarıyla Buluşuyor

Araştırmacı Yazar, Sedat Çağlıyan'ın yıllardır Elazığ ve Hüseynik üzerine çalıştığı, çeşitli arşiv kayıtlarından ve kaynak kişilerden ulaştığı bilgi ve belgeler “Tarihin Işığında Hüseynik” adı altında bir kitabın oluşum serüvenini oluşturdu.

Kültürel ve tarihsel bir zenginliğe sahip olan eser Huseynik'in tarihi, coğrafyası, ticareti, eğitimi, inanç ve yaşamı ile aileleri hakkında çeşitli bilgilere yer veriyor.

ÇAĞLIYAN: TÜM ELAZIĞ HALKINI İMZA GÜNÜME GÖNÜLDEN DAVET EDİYORUM

Kitap hakkında kısa bilgiler veren Çağlıyan, “"Yılllardır Tarihin Işığında Hüseynik" adlı eserin hayat bulması için gayret gösteriyordum.  Geçtiğimiz günlerde çalışmalarımız nihayet buldu ve artık okurlarıyla buluşuyor. Kitabımıza olan ilgi çok büyük. Kolleksiyonerler ve şehir tarihi araştırmacıları, kitabımıza özel ilgi gösteriyorlar. On yıla yakın bir süredir Osmanlı ve yerel kayıtları inceleyip Hüseynik ile alakalı bilgilerin izini sürdüm. Hiçbir bilgiyi atlamak istemedim. Eserimde yer alan ailelere ulaşıp bilgileri doğruladım.  Bu  yoğun çalışmadan sonra 300 sayfalık bir eser ortaya çıktı. Maalesef günümüzde şehir tarihi üzerine araştırmalar oldukça azaldı. Umarım bu eserimiz il kültürüne yönelik matbuu çalışmalara bir başlangıç olur.  Artık eserim okurlarına emanet.  27 Aralık Salı günü okurlarımız ile bir araya geleceğiz ve arzu edenlerle imza gününde hasbihal edeceğiz.  Tüm Elazığ halkını imza günüme gönülden davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Araştırmacı Yazar Sedat Çağlıyan’ın Hüseynik Kitap tanıtımı ve lansman etkinliği 27 Aralık 2022 tarihinde Saat 15.30’da Elysium Park Avm Batı Kırtasiye'de gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2022, 11:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109