Şehir Merkezinde Galericilik Yapılmasına Fırsat Verilmeyecek

Elazığ Belediyesi, farklı isimler altında şehir merkezinde faaliyet gösteren otomobil satış galericiliğine fırsat tanımayacak.

Şehir Merkezinde Galericilik Yapılmasına Fırsat Verilmeyecek

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir dışına taşınma zorunluluğu bulunan ancak farklı isimler altında şehir merkezinde faaliyette bulunan ikinci el oto galerilerine yönelik uyarıların ardından 3 Mayıs tarihi itibariyle yasal müeyyideler çerçevesinde cezai işlem uygulamaya yönelik denetimlere başlandı.

“CEZAİ İŞLEM UYGULANARAK, MÜHÜRLEME İŞLEMİ YAPILACAKTIR”

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Şehir içi trafiğin rahatlaması ve düzenlenmesi noktasında ilgili genelge çerçevesinde galerici esnafımız Güney Çevre Yolu üzerinde bulunun Oto Galericiler Sitesinde hizmet vermektedir. Ancak bazı firmalar farklı isimler altında şehir merkezinde faaliyette bulunmaktadır. Şehir merkezinde başka işler adı altında ruhsat alarak faaliyet gösteren ikinci el oto galerilerine yönelik Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından gerekli denetimler yapılarak, uyarıda bulunulmuştur. 3 Mayıs 2020 tarihinden itibaren başlatılan denetimlerle farklı isimler altında şehir merkezinde faaliyette bulunan firmalara yönelik yasal müeyyideler doğrultusunda cezai işlem uygulanarak, mühürleme işlemi yapılacaktır.” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 1 yıl Önce

OTO KİRALAMA İŞİ YAPANLARINDA BİR AN ÖNCE UYGUN BİR ALAN VERİLMESİ LAZIM. EN AZ GALERİCİLER KADAR ŞEHRİN TRAFİĞİNİ ALLAK BULLAK EDİYORLAR. ÖZELLİKLE ŞEHİT İLHANLAR CADDESİ VE ÇEVRESİNDEKİ OTO KİRALAMACILARININ ÇOK SAYIDA ARACI NEDENİYLE PARK SORUNU YAŞANIYOR.

Rent a car
Rent a car - 1 yıl Önce

Şehir merkezi özellikle şehit ilhanlar caddesi civarı her yeri işgal edenlere bir cpzum bulsanız araç park edemiyoruz parsellemisler resmen kimseye izin vermiyorlar

Sehit ilhanlar caddesi
Sehit ilhanlar caddesi - 1 yıl Önce

Kiralamacilar kaldirilsin sehit ilhanlar caddesi rahatlasin. Elazigin en degerli caddelerinden biri rezil durumda

Gakko
Gakko - 1 yıl Önce

Elazığ ın güzide caddelerinden olan şehit ilhanlar oto kiralamacılar yüzünden bitik durumda lütfen ilgililerden bu konuyla alakadar olmalarını arz ederim

MİSAFİR
MİSAFİR - 1 yıl Önce

OTOMOBİL KİRALAYAN DÜKKANLAR DA ŞEHİR İÇİNDEN ACİLEN ÇIKARILMALIDIR. ÇEVREDEKİ ESNAF VE VATANDAŞLAR RAHAT NEFES ALSIN.

MERHABA
MERHABA - 1 yıl Önce

OTO KİRALAYAN DÜKKANLAR, ELAZIĞ DA GANGREN OLMUŞ BİR KONU.ACİLEN ÇÖZÜME KAVUŞMALI.

ELAZİZ
ELAZİZ - 1 yıl Önce

ACİLEN, OTO KİRALAMACILAR ŞEHİR DIŞINA ÇIKARILMALI.

Elazığlı vatandaş
Elazığlı vatandaş - 1 yıl Önce

Şehir merkezinde bulunan özellikle Şehit ilhanlar caddesinde yoğunlaşan oto kiralamacıların trafik sorunu yaratmayacak, bu kişileri zarara sokmayacak, aynı zamanda vatandaşların da ulaşabileceği farklı bir yer bulunmalı. Ayrıca kiralık araçlarını park ettikleri yerde hortumla ve fırçayla yıkamamaları ve akan pis sularla ve araç kalabalığıyla caddeyi Suriye, Fas, Tunus, Cezayir' e çevirmemeleri konusunda uyarı yapılmalı.


SIRADAKİ HABER

banner103