Şehirler Arası Otobüs Terminal Binası İnşası Başladı

Güney Çevre Yolu üzerinde yapımına karar verilen şehirler arası otobüs terminalinin inşa çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, terminal binamız, yeni ve çağdaş teknoloji ile inşa ediliyor’ dedi.

Şehirler Arası Otobüs Terminal Binası İnşası Başladı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında yer alan ve şehrin yıllardır ihtiyaç duyduğu Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali inşa çalışmaları başladı.

Mevcut haliyle hem kent vizyonuna yakışmayan, hem de ihtiyaca cevap vermeyen Şehirlerarası Otobüs Terminali, Elazığ Belediyesi tarafından Güney Çevre Yolu Venk Kavşağı 500 metre ilerisinde yeniden inşa ediliyor.

ELAZIĞ’IN GELECEK VİZYONUNA YAKIŞIR BİR ÇALIŞMA OLACAK

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve Elazığlıların yıllardır beklediği Şehirlerarası Otobüs Terminali binası, 8.226 metrekare kapalı, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak. Zemin dolgu ve sıkıştırma çalışmalarına başlanan yeni şehirler arası otobüs terminali modern ve konforlu yapısıyla şehrin gelecek vizyonuna değer katacak.

BİNA BÜNYESİNDE NELER VAR?

Teknolojik donanımı ve sosyal donatı alanları açısından zenginleştirilen şehrin dışarıya açılan kapısı yeni terminal binası bünyesinde, 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkân, 2 adet restoran-kafe, büfe, mescitler, şoför dinlenme odaları, çocuk oyun alanları ve 49 adet peron yer alacak.

Şehrin sorunlarını çözmek ve ihtiyaçlarını gidermek adına yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ‘Yaşadığımız deprem süreci ve tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecine rağmen Elazığ Belediyesi olarak şehrimize vizyon ve değer kazandıracak projelerimize ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. Göreve geldiğimiz ilk günden beri ekibimizle birlikte gayretle çalışıyoruz. Bu doğrultuda Balakgazi Parkı ve Harput Cam Seyir Terası, Kent-Köy yaşam alanı, Ulukent Mahallesi Kanal Yanı Çevre Düzenlemesi ve Park Yapımı, Gümüşkavak Mahallesi Ek Hizmet Binası, bulvarlar, park ve yeşil alanları vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Aynı zamanda Elazığ Fuar ve Kongre Merkezi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlemesi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Mini Terminal binası inşa çalışmaları da hızla devam etmektedir.

‘TERMİNAL BİNAMIZ, YENİ VE ÇAĞDAŞ TEKNOLOJİ İLE İNŞA EDİLİYOR’

Uzun yıllardır şehrimizin en önemli sorunları arasında yer alan ve mevcut haliyle artık ihtiyaca cevap veremeyen şehirlerarası otobüs terminalimizi yeniden inşa ediyoruz. 22 aylık bir süre içerisinde inşa çalışmalarını bitirip vatandaşımızın hizmetine sunmayı hedeflediğimiz yeni terminal binamız, yüzbinlerce yolcuya hizmet verecek, modern ve konforlu yapısıyla şehrin gelecek vizyonuna değer kazandıracak’ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kral 23
Kral 23 - 1 yıl Önce

Elazığa yakışan prpje herkese teşekkür ederim

23
23 - 1 yıl Önce

YİNE DOLGU YAPILMIŞ... İNŞALLAH NECMETTİN ERBAKAN BULVARI GİBİ ÇÖKMEZ...

Zaza
Zaza - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun sırada Pertek köprüsü var

Sahin
Sahin - 1 yıl Önce

Acaba arsa kime ait

jhj
jhj @Sahin - 1 yıl Önce

hertarafı metin bulutun

Harun
Harun - 1 yıl Önce

İnşAllah zamanında biter, kuzova sulaması veya içme suyu projesi gibi 10-15 yol sürmesin...

Harputlu23
Harputlu23 - 1 yıl Önce

Gereksiz bir proje, şuanki otogar bile fazlasıyla yetiyor. Güney çevre yolu da tokiler sayesinde çevre yolu olmaktan çıktı. Yarın orada da trafik sorunu olacak. RANT yani ⚠️⚠️

Sibel
Sibel @Harputlu23 - 1 yıl Önce

Yorum yapmak için yorum yapmayın lütfen gerekli ve gayet güzel bir proje çevre illerdeki terminallere bakınız bir zahmet. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun memleketime...

AliSertkaya
AliSertkaya - 1 yıl Önce

Hayirli ugurlu insAllah

İsmail Aydın
İsmail Aydın - 1 yıl Önce

Terminal çok şehir dışında kalıyor yeni olcak olan


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109