Şehit Fethi Sekin Külliye İhalesi Gerçekleştirildi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Şehit Fethi Sekin Külliyesi inşasının tamamlanmasına ilişkin ihalenin Elazığ Belediyesi tarafından gerçekleştirildiğini ve çalışmaların 2020 yılında tamamlanacağını açıkladı.

Şehit Fethi Sekin Külliye İhalesi Gerçekleştirildi

Yazdığı kahramanlık destanıyla ismi tüm Türkiye’nin kalbine kazınan Şehit Fethi Sekin anısına Baskil ilçesinde yapımına başlanan ancak tamamlanamayan Şehit Fethi Sekin Külliyesi inşasının tamamlanmasına yönelik ihale, Elazığ Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından çalışmalara başlanacak. Toplam 942 m2 inşaat alanına sahip külliye bünyesinde toplantı salonu, sergi salonu, 4 adet atölye, bay-bayan lavaboları yer alıyor.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları yaptığı açıklamada İzmir Adliyesi önünde 2017 yılında PKK'lı teröristlerin adliyeye yönelik saldırısını kahramanca mücadelesiyle önleyerek şehit olan polis memuru Fethi Sekin adına memleketi Elazığ'ın Baskil ilçesinde yapımına başlanan ancak yarım kalan külliye inşa çalışmalarına kısa süre içerisinde başlanacağını söyledi.

Elazığ’ın değerleriyle güçlü bir şehir olduğuna vurgu yapan Başkan Şerifoğulları, “Kahraman şehidimiz Fethi Sekin yazdığı kahramanlık destanıyla, vatan-millet sevdasının simge isimlerinden birisidir. Vatan, millet, bayrak sevdasını gelecek nesillere öğütleyeceğimiz bir değer olan Şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in ismini yaşatmak adına her çalışmanın öncüsü olacağız.

Zira Fetih Sekin gibi kahramanlarımızın asil kanlarıyla yoğrulan bu kutlu vatanın evlatları olarak her daim onlara minnettar olacağız. Kahraman şehidimizin anısını yaşatmaya katkı sağlamaktan büyük onur duyuyor, şehidimiz Fethi Sekin’i bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından çalışmalara başlayarak külliye inşasını 2020 yılı içerisinde tamamlayacağız.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 ay Önce

Arkadaş, şehidin bunlara ihtiyacı yok.Rahmetli evliyamidir,meşayih mıdır ki, diğer şehitlerimize karşı ayrıcalık yapmak da nedir? Artık rahat bırakın,bu işi ifrata vardırmayin,siyasete bulaştırma yın.Elazigimizin yüzlerce şehidi var,ama hatırlayan yok,nedir bu.Asıl bizlerin onun şefaatine ihtiyacımız var.Sonra bu ödemeği hangi tertipten yapacaksınız?

Erdal
Erdal @Kürşat - 2 ay Önce

Haklısın kardeşim

Alp
Alp - 2 ay Önce

Bıraksaydınız İzmir Belediyesi yapıyordu. Birden hararetlendiniz, hopladınız zıpladınız şimdi de ihale mi yapıyorsunuz. Neyse

Who
Who @Alp - 2 ay Önce

İzmir Belediyesi önce kendi şehrini düzeltsin. Her yer çöp, her yer kokuyor! Ayrıca, CHP ezanı bile Türkçe okuttu! CHP mi külliye yapacak? (İronidir)

Vay be
Vay be - 2 ay Önce

İnandığınız din, Fethi Sekin i şehit ve cennetlik görüyorsa ve ona değer veriyorsanız oraya yapılacak masrafı garip gurebaya dağıtın, tabi gösteriş kısmı sizi daha çok ilgilendiriyor ama neyse. Bırakın şu mistik islamla alakasız türbe kültürünü

SIRADAKİ HABER

banner7