Şehit Musa Yılmaz İlkokulu’nda Oyuncak Salonu Açıldı

Şehit Musa Yılmaz İlkokulu’nda oyuncak salonu açıldı. Açılışa miniklerin Vali amcaları da katıldı.

Şehit Musa Yılmaz İlkokulu’nda Oyuncak Salonu Açıldı

Şehit Musa Yılmaz, İlkokulu’nda iki heyecan vardı. Biri okulda açılan oyuncak salonu diğeri ise Vali Kaldırımın açılışa katılmasıydı.

Minikler vali amcalarını görünce “Vali” diyerek slogan attı. Vali Amcaları’da onlarla ilgilenmeden, onları sevmeden geçmedi. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, çocuklardan çok ders çalışmaları ve kitap okumaları noktasında da söz aldı.

“BU TÜR ÖRNEK PROJELER ARTACAK”

Çok önemli bir açılış için burada olduklarının altını çizen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Değerli arkadaşlar bu gün burada çok özel çok kıymetli bir projenin açılışı için geldik.  Hem Goncalar Solmasın Derneğimiz hem Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile yapılan iş birliği. Ben hem derneğimizi hem de Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve idarecilerimizi tebrik ediyorum. Bunun gibi 4. Sınıf gibi yedi okulumuzda bu benzeri sınıflar oluşturuldu.  Tabi biz artık fiziki mekânlar oluşturuluyor kalite artıyor. Sınıf başına düşen öğrenci sayısı öğretmen başına düşen öğrenci sayısı düşürülüyor. Gerçekten eğitimde de ciddi mesafeler alınıyor. Hem kalite olarak, tabi burada hedeflenen sınıfları biraz zenginleştirmek. Okumayı öğrenmeyi eğitim öğretimi daha zevkli daha eğlenceli hale getirmek. Görselliği daha yoğun hale getirip eğelenerek öğretmek.  Bir meşguliyet oluşturup aktivite ile bir oyunu oynarken de aktivite yaparken de vermeniz gereken mesajı bilgiyi çok daha kolay veriyorsunuz. Çok daha kalıcı oluyor.  Tek taraflı eğitim sisteminden ziyade yani sınıfta tahta başında bir öğretmemenin ders anlatmasından ziyade daha interaktif karşılıklı çocukları da sürece dâhil eden çocukları da değişik aktiviteler ile eğlenceler ile eğitim öğretim sürecine dâhil eden karşılıklı öğrenmeye teşvik eden bu tür uygulamalar inşallah yaygınlaşacak” ifadelerini kullanarak bu tür örnek projelerin artacağının altını çizdi.

OKUMALARINI TEŞVİK ETMEK LAZIM”

Okula birde anasınıfı yapıldığını belirten Vali Kaldırım, “Burada ve 7 okulumuzda da inşallah daha da bu yaygınlaşacak. Sabancı vakfının da ciddi destekleri ve katkıları var. Derneğimize gerçekten teşekkür ediyoruz.  Milli eğitim müdürlüğümüze de teşekkür ediyorum. Çocuklarımız da burada eğleniyorlar. Görüyorsunuz. Çocukları da bütün şeyler ile mutlu etmek lazım.  Çok okumalarını teşvik etmek lazım. Bizim hedefimiz sanat yönden kültürel yönden manevi yönden değer yüklü yetişmeleri ve yanı zamanda çağımızın ihtiyaç duyulan alanlarına yönelmiş insanlar yetiştirmek isteriz.   İnşallah bu çocuklarımız da pırıl pırıl yetişecekler. Toplumun değişik alanların da kendi mesleklerini icra edecekler” dedi

“TOPLUMA, AİLELERİNE VE DÜNYAYA FAYDALI OLACAKLAR”

Vali Kaldırım, “Topluma faydalı olacaklar.  Ailelerine faydalı olacaklar. Dünya’ya faydalı olacak bunları ne kadar zenginleştirebilirsek, eğitimin kalitesini ne kadar artırabilirsek ne kadar farklı aktivite bu çocuklara verirsek o kadar kendi hayatları zenginleşir ve kötü alışkanlıklardan uzak durmuş olurlar.  Çağımız da maalesef olumlu yönü olduğu gibi birçok olumsuz yönü olan sosyal medya iletişim çağındayız yani birçok kaynağa çocuklara uluşabiliyor.  Biz ne kadar bu aktivite alanlarını çeşitlendire bilirsek ne kadar bilinçlendire bilirsek o kadar faydalı noktada kullanacaklar.  Bu gibi sınıflar oluşturup sportif alanlarını çeşitlendirip inşallah okul dışı da oluşturacağımız aktiviteler ile inşallah çocuklarımızı desteği gibi hem ruhsal yönden hem de fiziki ve zihni yönden en iyi şekilde yetiştireceğiz. Ben tekrar tebrik ediyorum” diyerek yapılan projenin hayırlara vesile olmasını temenni etti. 

Konuşmaların ardından Şehit Musa Yılmaz İlkokuluna kurulan oyuncak Salonu’nun açılışı yapıldı.

Vali Kaldırım açılışın ardından oyuncak salonunu gezdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7