Şehitler Anısına Yaptırılan Millet Bahçesi'nde Sona Gelindi

Elazığ'da 4 yıl önce PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısı sonucu zarar gören emniyet binasının bulunduğu alan, şehitler anısına Millet Bahçesi'ne dönüştürüldü.

Şehitler Anısına Yaptırılan Millet Bahçesi'nde Sona Gelindi

Elazığ'da 18 Ağustos 2016'da 3 polisin şehit düştüğü, 217 kişinin yaralandığı terör saldırısının yaşandığı İl Emniyet Müdürlüğü binasının bulunduğu alan Millet Bahçesi olarak düzenlendi.

Kent merkezinde 26 dönüm üzerinde yapılan Şehitler Anıtı, 410 metrekarelik millet kıraathanesi, 1500 metrekarelik yansıtma havuzu, 580 ağaç, çocuk oyun parkı, piknik alanı, seyir terası, koşu, yürüyüş ve gezinti parkurları da yer aldığı bahçenin hafta sonu açılması bekleniyor.

Engelliler de düşünülerek tasarlanan alanda, vatandaşlar gün boyu keyifli vakit geçirmenin yanında saldırıda şehit olan polis memurlarını da yad edecek.

İRTENİ: 3 POLİSİMİZİN ANISINA YAPILMIŞ OLAN ÖZEL BİR PROJEDİR

Millet Bahçesi'ni yapan firmanın temsilcisi Hande İrteni, yaptığı açıklamada, Millet Bahçesi'nin şehitler anısına yapıldığı için öneminin büyük olduğunu belirterek, "Burası terör saldırısında şehit olan 3 polisimizin anısına yapılmış olan özel bir projedir." dedi.

Yapılan bahçe hakkında bilgi veren İrteni, şunları kaydetti:

"Toplam 26 dönüm üzerine kurulmuş bahçe 18 dönümlük yeşil alana sahip ve böylelikle halkımızın gezebileceği ve koşu yapabilecekleri alanlar mevcut. Yürüme yolları da var. Bunların 2 bin metresi sadece kum yolları yani koşu yolu olarak dizayn edilmiştir. Geriye kalan yollarda birbirine bağlantılı olarak engelli vatandaşlarımızı da düşünerek onların da rahat bir şekilde gezebileceği biçimde dizayn edildi."

GENÇ: DEVLETİMİZ ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADI

Bahçeyi geçmeye gelen Hakan Genç, çalışmayı çok anlamlı bulduğunu belirterek, "Sağ olsun devletimiz şehitlerimizi unutmadı. Buraya onların anısına güzel bir Millet Bahçesi yaptı. Teröristler yıktıktan sonra devletimiz burayı güzel bir hale getirdi. Vatandaşlarımız da buraya gelip piknik yapması, gezmesi, çocuklarının eğlenmesi, buraya geldiklerinde 3 şehidimizi unutmaması ve onlara dua etmesi çok önemli." diye konuştu.

BARAN: YAŞLI, ÇOCUK, GENÇ GİBİ HER TÜRLÜ KESİME HİTAP EDİYOR

Zülküf Baran da bahçeyi çok beğendiğini dile getirerek "Devletimiz burayı bir sosyal aktivite alanına çevirdi. Elazığlılar gelip burada oturup oksijen alabilecek. Çok donanımlı bir alan olmuş.  Burası her türlü insana yani yaşlı, çocuk, genç gibi her türlü kesime hitap ediyor." ifadelerini kullandı. 

Elazığ'da 18 Ağustos 2016'da terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla İl Emniyet Müdürlüğüne yönelik düzenlenen saldırıda polis memurları Serhat Öztürk, Elvan Özbay ve Yusuf Kenan Mutlu şehit olmuş, 217 kişi yaralanmıştı. Saldırıda hasar gören İl Emniyet Müdürlüğü binası ise daha sonra yıkılmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 12 ay Önce

AMA NE BAHÇE OLMUŞ. HANGİ ÇOCUĞA ÇİZDİRDİLER ACABA BU PROJEYİ. YAZIK DEVLETİN PARASINA BİRDE İHALEYE VERİLDİ BU YAPILSIN DİYE.

Bozo23
Bozo23 - 12 ay Önce

Bedava çay ve kek te vereceklermi? Son seçimde taahhüt etmişlerdi.

Yb
Yb - 12 ay Önce

Koca koca binalar yapılsaydı daha mı iyi olurdu.

Okan
Okan @Yb - 12 ay Önce

Yb Bey, her şeye yüzeysel bakarak, hiçbir şeyi ve hiç kimseyi sorgulanamaz gördüğünüz hayatınızda mutluluklar diliyorum.

mehmet
mehmet - 12 ay Önce

devlet bu millet bahçeleri için proje yapmalıydı. ama nerdeee. ben yaptım oldu (mu). olmadı tabiki..

Burak
Burak - 12 ay Önce

Tebrik ederim ama az kalsın toki bina yapacaktı buralara son anda değişti...

SIRADAKİ HABER

banner103