Şehitlerimiz Elazığ'dan Memleketlerine Uğurlandı

Tunceli'deki şehitlerimiz memleketlerine uğurlanıyor.

Şehitlerimiz Elazığ'dan Memleketlerine Uğurlandı

Tunceli’nin Pülümür ilçesine bağlı Sarıgül köyü, Mahmut Boğazı mevkiinde meydana gelen helikopter kazası sonucu şehit olan  7'si polis, 1'i hakim, 1'i astsubay ve 3 mürettebatın naaşları Elazığ Havalimanı’ndan memleketlerine uğurlanıyor.

Düzenlenen törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Bingöl Valisi Yavuz selim Köşger, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Elazığ İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Tunceli İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ve şehit yakınları katıldı.

Bakan Süleyman Soylu’ya Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler eşlik etti. Tunceli Milletvekili Gürsel Erol da Elazığ’a geldi.

Tunceli Valisi Osman Kaymak törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“18 Nisan’da saat 11.40 sıralarında havalanan Skorsky S-70 Blackhawk tipi Polis Helikopterinin kötü hava şartlarındna dolayı düşmesi sonucu şehit olan Şehit Hakim Onur Alan, Şehit Sözleşmeli Pilot Dilaver Karsavuranoğlu Şehit Polis Memuru Hasan Yıldırım, Şehit Polis Memuru Azam Güdendede, Şehit Polis Memuru Mesut Özdemir, Şehit Polis Memuru Ekrem Dereli, Şehit Polis Memuru Candaş Kaplan, Şehit Polis Memuru Murat Ködük, Şehit Polis Memuru Ahmet Cihan Kilci, Şehit Polis Memuru Sadettin Demir, Şehit Pilot Komiser Abdullah Şehit Jandarma Ast Kıdemli Çavuş Yavuz Selim Karaman’ı ebediyete uğurlamak için buradayız.

Şehitlik mertebesine ulaşan kardeşlerimiz, peygamber efendimize komşu olacaktır. Bizler devlet olarak kahraman polislerimizin,  askerlerimizin, yargı mensuplarımızın ailelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Şehit düşen kardeşlerimizin hayalleri vardı. Komiserlik sınavına girip, mertebelerinde yükselmek istiyorlardı. Ama elden gelen bir şey yok. Yüce rabbimizin takdiridir. Bu gibi kazalar sonucu verdiğimiz şehitler milli birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Bu zor günleri birlikte aşacağız. Aziz şehitlerimiz geride bıraktığınız aileleriniz bizlere emanettir. Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diler, kederli ailelerine sabırlar dilerim. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”

Elazığ İl Müftüsü Yusuf sarıkaya tarafından okunan dua ile şehitler uğurlanmaya başladı.

Şehit Polis Memuru Hasan Yıldırım, Malatya’da

Şehit Polis Memuru Azam Güdendede Konya’da

Şehit Polis Memuru Mesut Özdemir Gaziantep’de

Şehit Polis Memuru Ekrem Dereli Balıkesir’e

Şehit Polis Memuru Candaş Kaplan, Malatya’da

Şehit Polis Memuru Murat Ködük, Kütahya’da

Şehit Polis Memuru Ahmet Cihan Kilci, Kayseri’de

Şehit Polis Memuru Sadettin Demir Kırşehir’de

Şehit Pilot Komiser Abdullah Ortanca İzmir’de

Şehit Hakim Onur Alan, Ordu’da

Şehit Sözleşmeli Pilotluk yapan Emekli Albay Dilaver Karsavuranoğlu

Şehit Jandarma Ast Kıdemli Çavuş Yavuz Selim Karaman, Çorum’da toprağa verilecektir.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103