Semih Erdem Yerel Basının Sıkıntılarını Dile Getirecek

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem bugün Çanakkale’de gerçekleşecek Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 15. Başkanlar Kurulu Toplantısında, yerel basının maddi sıkıntılarını dillendirecek. Toplantıda, yerel basının maddi sıkıntılar ile boğuştuğunu, yazılı ve görsel basına verilen ilan ücretlerinin zamlanması gerektiğini vurgulayacak olan Erdem, bu şekilde az da olsa Anadolu basının nefes alabileceğini belirtecek.

Semih Erdem Yerel Basının Sıkıntılarını Dile Getirecek

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, bugün Çanakkale’de Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 15. Başkanlar Kurulu Toplantısında 81 İlin Cemiyet başkanları ile birlikte hazır bulunacak.

14 Mayıs pazartesi gününe kadar sürecek olan toplantıda Başkan Erdem, birçok platformda olduğu gibi burada da yerel basının sıkıntılarını masaya yatırarak tartışılmasını sağlayacak. 

“ÜLKEMİZİN REFAHI ADINA BASIN GÜÇLENMELİ”

Toplantı öncesi değineceği konular ile ilgili bilgiler veren Başkan Erdem, “Temsil ettiğimiz camianın iyi bir noktaya gelmesi ve sorunlarının çözümlenmesi adına üzerimize büyük görevler düşüyor.  Bu nedenle birçok platformda yerel basının sorunlarını dile getirmeye çabalıyoruz. Bu göreve talip olduğumda camiamızın sorunlarına eğileceğimi belirtmiştim. Ülkemizin gerek dışarıda gerekse de dışarıda birçok zorluklarla boğuştuğunun medya mensupları olarak pek tabi farkındayız. Ama ülkemizin daha refah bir standartta ulaşması için, basının güçlenmesi gerektiği de kaçınılmazdır” dedi.

“ZAMLI TARİFE İLE ŞARTLAR DÜZELEBİLİR”

Yerel basının güçlendirilmesi için yapılacakları da sıralayan Başkan Erdem, “Özellikle Anadolu basını maddi sıkıntılar ile karşı karşıyadır. Ancak özverili işverenler ve çalışanlar sayesinde en temel görevi olan enformasyon akışını sağlamaya devam etmektedir. Bizler böylesi mecralarda yerel basının elini güçlendirmek adına neler yapılacağını konuşmak zorundayız. Öncelikle yerel basının elini güçlendirmek adına ilanlara zam yapılması ve zamlı bir tarifenin uygulanması zorunludur. Ayrıca ulusal medyada yer alan kamu spotları ücretlendirilmeli ve bu noktada yerel basına pay verilmelidir. Yerel basının eli güçlendiği takdirde basın çalışanlarının şartları iyileşecek, okurlara ve izleyicilere daha kaliteli yayınlar sunma imkânına sahip olacaklardır. Burada yapılan toplantımızı umarım müjdeli haberler vererek tamamlarız” diyerek toplantının verimli geçmesini temenni etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7