Şerafettin Yıldırım, Engelli Sporcularla Bir Araya Geldi

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle amatör spor kulüpleri federasyonu ve AK Parti Gençlik Kolları’nın organizasyonuyla ilimiz engelli sporcularıyla bir araya geldi.

Şerafettin Yıldırım, Engelli Sporcularla Bir Araya Geldi

19 Mayıs haftası münasebetiyle ilimizde de bir dizi etkinlikler yapılıyor.

Bu kapsamda Amatör spor kulüpleri federasyonu ile, AK Parti Elazığ Gençlik Kolları’nın organize ettiği etkinlikte engelli sporcularla bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, engelli sporcuların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Amatör Spor Evi’nde gerçekleştirilen etkinlikte engelli sporcular İl Başkanı Yıldırım’a çiçek ve Türk bayrağı armağan ederlerken, pasta kesimi de engelli sporcular tarafından gerçekleştirildi.

YILDIRIM: HER BİR KARDEŞİMİ AYRI AYRI KUTLUYORUM

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım yaptığı konuşmada, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı… Öncelikle gençliğe bu güzel bayramı hediye eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, vefat etmişlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Güzel bir bayram günü. Aynı zamanda da bir farkındalık oluşturmak anlamında her ne kadar engelli diye gözükseler de aslında istenildiğinde iradenin önünde hiçbir şeyin engel olmadığını şu anda burada bulunan sporcu kardeşlerimizde görebiliriz. Özellikle ASKF bünyesinde bu kardeşlerimiz spor yapmaktalar. Gençlik ve Spor Bayramı’nda da bu farkındalığı birlikte oluşturalım. Topluma mesajları var bu insanların. Biz sporcuyuz. Her ne kadar fiziken bir takım eksiklerimiz olsa bile biz irademizi ortaya koyarak bu fiziken eksikliğimizi bununla kapatıp hatta bir adım öne geçebiliriz demek istediler. Her bir kardeşimi ayrı ayrı kutluyorum. Genelde de bütün genç kardeşlerimizin bayramını kutluyorum. Böyle bir güzel organizasyonu yapan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GÜR: GENÇLİĞİMİZ AYAKTA VE BÜYÜK BİR GURURLA DEVAM ETMEKTE

Elazığ Amatör spor kulüpleri federasyonu başkanı Mustafa Gür de, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı en güzel yerine getiren engelli kardeşlerimizin, sporcularımızın bayramını canı gönülden kutluyorum. Rahmete intikal eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere değerli silah arkadaşlarını rahmetle ya ediyorum. Allah rahmet eylesin. Onlar sayesinde gençliğimiz ayakta ve büyük bir gururla devam etmekte. Sayın başkanımızla birlikte bu organizasyonu birlikte gerçekleştirdik. AK Parti Gençlik Kolları’mızın gerçekten çok ciddi emekleri oldu bu organizasyonda. Bizim federasyonumuza bağlı engelli kulüplerimizle birlikte sporcularımızla birlikte bu organizasyonu yapıyoruz. Ben hepsine hoş geldiniz diyorum. Sayın başkanımıza da bu organizasyondan dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun ve AK Parti Gençlik Kolları’nın hazırlamış olduğu hediye paketlerini de engelli sporculara armağan ederken, sporcularla da sohbet ederek, hatıra resimleri çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103