Şevki Yılmaz, Elazığ'da

Milli Türk Talebe Birliği Elazığ İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Dünü Bugünü Yarını” programına konuşmacı olarak 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz katıldı.

Şevki Yılmaz, Elazığ'da

Milli Türk Talebe Birliği Elazığ İl Başkanlığı tarafından “Türkiye’nin Dünü Bugünü Yarını” konferansı düzenlendi.

Konferansa; 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya, STK Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

MTTB İl Başkanı Ömer Faruk Akgül, katılımlarından dolayı Şevki Yılmaz’a teşekkür etti. Programa katılan Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya ve STK Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu bu tür programların önemine değindiler.

YILMAZ: DİNSİZ DEVLET OLMAZ DEVLETSİZ DE DİN YAŞANAMAZ

20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Elazığ’ın Türkiye’deki önemine değindi “Bugün Elaziz’deyiz. Elaziz tarihte ismi üzerinde şerefini izzetini islamla kazanmış şehirdir. Bu şehrin insanları tarih boyunca hep hakkın yanında yer almış. O yüzden Elaziz ikinci evimdir dedim. Avrupa’daki hicret yıllarımda da Elazizli kardeşlerimle çok birlikte olduk. Allah hepinizden razı olsun. Bu vatan hepimizin. Allah bizi dinsiz ve vatansız bırakmasın. Dinsiz devlet olmaz, devletsiz de din yaşanamaz” dedi.

banner89
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 yıl Önce

"Devlet şahıs değildir. Bu yüzden devletin dini olamaz. Modern devlette, kurumların, bürokrasinin dini, mezhebi ve meşrebi olamaz. Devlet adamının, bürokratların, siyasetçilerin olur. Fakat, bunların seçilmesinin ve atanmasının ne ön koşulu, ne yeterlilik koşulu, ne de gereklilik koşulu Müslüman ya da herhangi bir inanca, mezhebe, tarikata ve cemaate bağlı olmak değildir. Ön koşul, işin ehli olmasıdır, yani liyakattir. Kişi hangi alanda çalışacaksa, o alanda yeterli bilgiye, beceriye ve donanıma sahip olması demektir. Bunun yanı sıra, koşulsuz şartsız adalete ve hukuka uygun icraatlar yapması demektir. Devlet adamının tanımı budur. Laiklik, insanca yaşamanın bir gereği olduğu gibi, laik devlet her türlü inancın, mezhebin ve meşrebin garantörüdür." Alıntıdır.

SIRADAKİ HABER

banner7