Seyrek: Ankara’da Temaslarda Bulunduk

Bakır Maden İçin Birlik Platformu Başkanı Süleyman Deniz Seyrek, Maden Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi Cuma Telçeken ile birlikte Ankara’da Maden İlçesi için temaslarda bulunduklarını kaydetti.

Seyrek: Ankara’da Temaslarda Bulunduk

Maden’de yaşanan heyelan durumu ile ilgili Bakır Bakır Maden İçin Birlik Platformu Başkanı Süleyman Deniz Seyrek açıklamada bulundu.

Başkan Seyrek, Genel Meclis Üyesi Cuma Telçeken ile birlikte Ankara’da temaslarda bulunduklarını söyledi.

SEYREK: İZLENECEK YOL HAKKINDA VERDİKLERİ BİLGİLER ÇELİŞİYOR

Bakır Maden İçin Birlik Platformu Başkanı Süleyman Deniz Seyrek, “Bakır Maden için birlik Platformu olarak, Maden’de yaşayan Doğal olmayan heyelan süreci üzerine 14 Nisan’da Maden Bağımsız İl Genel Meclis Üyemiz Sayın Cuma Telçeken ile birlikte Ankara’da temaslarda bulunduk. Gördüğümüz kadarıyla sadece vatandaşımızın kafası karışık değil, seçilmiş ve bürokratlarında kafası karışık. Yöneticilerimiz ile yapmış olduğumuz birebir görüşmelerde dikkatimizi çeken, bilgileri arasında çelişkilerin olması. Bundan dolayı da çözüm önerileri ve izlenecek yol hakkında verdikleri bilgiler çelişiyor. Anlaşılan o ki, uzun bir süre daha Maden’de yaşayan olaylar üzerine memleketimiz ve insanımız hakkında sağlıklı ve iyi niyetli bir karar ortaya çıkamayacak. Öte yandan Maden’de ki işletmenin özelleştirilmesi için verilen araştırma komisyonu görüşmelerine ve oylamasına birebir şahit olma fırsatı da yakaladık. Görüşümüz o ki, bu komisyonun kurulması birçok alanda Maden’i mağdur eden firmanın Maden’den uzaklaşması olacaktı. Bu da Maden’de yaşayanların arzusuydu. Heyelan olayı ile ilişkisi ise CHP Elazığ Milletvekili Sayın Gürsel Erol beyin geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un cevaplanması için gensoru verdiğini hepimiz biliyoruz. Maden’de yaşayan insanların arzusunun maalesef TBMM’de karşılık bulunmadığını belirtiyor, Maden’de yaşayanlar yek vücut oldukları taktirde Maden’in yok olmaması adına karar aldırtacaklarına inanıyoruz” dedi.

banner97
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkam
Erkam - 1 yıl Önce

Anında hallolmuştur neye gittin telefon etsen yaparlardı Vah Madenim Vah dagın hakikaten dumanlıymış

Necdet
Necdet - 1 yıl Önce

Ziyaret edilmeyen bir Ağar kalmış, ziyaret etseydiniz belki o çözerdi.

SIRADAKİ HABER

banner7