SGK 15 Yaşında

Sosyal güvenlik haftası nedeniyle öğretmenevi önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakan İl Müdür Vekili Mehmet Sıtkı Erman, beşikten mezara kadar her süreçte vatandaşların yanında olduklarını söyledi.

SGK 15 Yaşında

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Öğretmenevi önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda duruldu ve İstiklal Marşı okundu.

ERMAN: SOSYAL GÜVENLİK HAFTASININ 15. YILINI KUTLUYORUZ.

Hafta ile ilgili açıklama yapan SGK İl Müdür Vekili Mehmet Sıtkı Erman, “Bugün sosyal güvenlik haftasının 15. yılını kutluyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumu BAĞ-KUR ve SSK emekli sandığı birleşmesiyle müşterilerimize sigortalılarımıza daha iyi hizmet vermekteyiz. Sosyal güvenlik beşikten mezara kadar herkese hizmet eden bir kurum. Hatta ve hatta kişiler öldükten sonra sigortalıların; yüz yıl yine onların dosyaları kapanmıyor. Ölüm dosyaları maaşları bağlanıyor hap sahiplerine. Ayrıca genel sağlık sigortası kapsamında 1 Ocak 2012 yılından itibaren herkes genel sağlık sigortası kapsamına alınmış bulunmaktadır. Genel sağlık sigortası kapsamında gelir tespiti yapılıyor. Asgari ücretin üçte birinden az işe yeşil kart kapsamına giriyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akp
Akp - 4 ay Önce

Kemal kılıcdarogluda kutluyormu sgk haftasini

baytar
baytar @Akp - 4 ay Önce

evlat olsan sevilmezsin.

SIRADAKİ HABER

banner103