Sıkıntılar aynı, dertler ortaktı! Söz kuaför ve berberlerde

Pandemi nedeni ile uzun bir süre işyerleri kapalı kalan kuaför ve berber esnafı, hijyen kurallarına uymamıza rağmen müşterilerimiz korktukları için gelmiyor” dedi.

Sıkıntılar aynı, dertler ortaktı! Söz kuaför ve berberlerde

“Esnafın sesi” programı mikrofonu bu defa Kuaförler ve berberlere uzattı.

Onlarında diğer esnaflardan farkı yoktu.

Sıkıntılar aynı, dertler ortaktı.

PANDEMİDEN SONRA MÜŞTERİLERİMİZ GELMEMEYE BAŞLADI”

Erhan Öcal, “Pandemi zamanında sıkıntı çekiyoruz. İşler durgun. Zaten deprem Elazığ’ı mahvetti. Pandemiden sonra müşterilerimiz gelmemeye başladı. Korkuyorlar. Ama dükkanımız her şeyiyle hijyenik olmasına rağmen kimse gelmiyor” dedi.

“MAĞDURUZ”

Osmanlı Erkek Berberi sahibi, “mağduruz. İçler acısı durum. 10 koltuklu Dükkan boş. Temiz, nezih, hijyenik. Her şeyimiz dört dörtlük. Ama buna rağmen iş yapamıyoruz. Tek kullanımlık havlumuz var. Her şeyin en iyisine gidiyoruz ama olmuyor” diye kaydetti.

“İNSANLAR TEDİRGİN, ESNAF TEDİRGİN”

Volkan Bayan Kuaförü, “Pandemi sürecinde zorluklar yaşadık. Bu hepimizin bildiği bir gerçek. Şöyle bir süreç var; insanlar tedirgin. Esnaf tedirgin. Bizde mesafeli ve hijyen kurallarına uyarak hizmet veriyoruz. Randevu sistemi ile çalışıyoruz. İnsanlar endişeli geliyor” ifadelerini kullandı.

“MADDİ YÖNDE BÜYÜK BİR ZARARA UĞRADIK”

Asuman Bayan Kuaförü elemanı, “Pandemi süreci içerisinde çok sıkıntılar yaşadık. Salonlarımız 2-3 ay kapalı kaldı. Bu dönem içerisinde paramızı alamadık. Maddi yönde büyük bir zarara uğradık” açıklamalarında bulundu.

Esnafın derdi sadece iş yapamamak değildi tabi ki, deprem nedeni ile esnaf kredisinden yaralanan esnaf, iş yapamayınca derdi iki katına çıktı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Alp
Alp - 2 yıl Önce

Çoğu uymuyor uyanda 20 liralık traşı 40 lira yaptı

.
. - 2 yıl Önce

Geçen gün köşk pastane sinin karşısındaki berbere gittim. Bez örtüyü getirdi kabul etmedim. Tek kullanımlık örtüyü getirdi. Havluların hepsi çok kullanımlık havlular. Tek kullanımlık kullanmıyorlar. Zırto birde maskesini çeneye indirmişti. Uyardım onuda düzeltti.

Dikkat dikkat
Dikkat dikkat - 2 yıl Önce

Berberler öncedende tehlikeliydi kolumuza elimize dikkat ediydik bişey deymesin etmesin diye şimdi korona çıktı neremizi koruyak şaşırdık

Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Çogu hijyene kesinlikle uymuyor maske çenelerinin altında denetleme yok zaten

hoca
hoca - 2 yıl Önce

Ben hiç evde kişinin kendisi tamirat yapınca işlerimiz azalıyor diye ağlayan tamiratçı duymadım, veya evde yemek piştiği için ağlayan lokantacı duydunuz mu? Duymadık. Bu arkadaşlar neden bu kadar ağlak onu anlamadık. İsteyen gelir kuaför hizmetini görür, isteyen de gelmez kendi başının çaresine bakar. Siz gelene bakın, gelmeyenin peşine düşmek de nedir? Doğru düzgün hizmet ve doğru düzgün fiyatlar sunun, o zaman diner belki göz yaşlarınız.

Hmm
Hmm - 2 yıl Önce

Pandemide dükkanlar kapalı olduğu zaman evlere gidip traş ettiklerine saysinlar. Elektrik su parası yok evde traş bide üstüne iki katı para..

SIRADAKİ HABER

banner109