Site Sakinleri Yetkililere Seslendi

Ataşehir Mahallesi’nde bulunan ve 3 bloktan oluşan Genç Osman Sitesi’nin bir bloğu 24 Ocak’ta meydana gelen depremde ağır hasar alırken, diğer 2 blok için ise az ve orta hasarlı denildi. Ağır hasar alan binada yıkım çalışmaları başlarken diğer blokta oturanlar yaşadıkları mağduriyeti dile getirdi.

Site Sakinleri Yetkililere Seslendi

Ataşehir mahallesinde bulunan ve 3 bloktan oluşan Genç Osman sitesinin bir bloğu 24 Ocak’ta meydana gelen depremde ağır hasar alırken, diğer 2 Blok için ise az ve orta hasarlı denildi.

Ağır hasar alan binada yıkım çalışmaları başlarken diğer az ve orta hasarlı binada oturanlar ise yaşadıkları mağduriyeti dile getirdi.

Site sakinleri yetkililere seslenerek, sıkıntılarının giderilmesini talep etti.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozo23
Bozo23 - 9 ay Önce

Salı günü bakan geliyor. Havaalanında saksakcilik yapanlara duyurulur.

Melih
Melih - 9 ay Önce

Başka Şehirde olsa Çevre Şehircilik Müdürünü, AFAD Müdürünü o koltukta 1 gün oturtmazlar yanlış olur mu olur hata olur mu olur eksik olur mu olur ama Elazığ da yanlış doğruyu katlıyor. Bu kadar yanlış olur mu?

Şakir
Şakir - 9 ay Önce

Sitedeki 3 bloktan birisi Ağır biri orta diğeri hafif hasarlı nasıl oluyor . Bunu çevre şehircilik il müdürü bir izah etse, sadece burası da değil bu şekilde onlarca örnek var. Akıl alacak gibi değil, site sakinleri derdini vekillere anlatmasın ya Bakana yada Partinin Genel merkezine anlatsın.

Kürşat
Kürşat - 9 ay Önce

Hasar tesbit heyeti gezerken etrafına toplanıp,aman orta ve ağır hasar ver meyin, deyip teknik heyeti baskı altına aldığınız zaman aklınız neredeydi.Turkiyenin Elazığ hariç diğer illerinden gelen 1700 kisilik Mühendis heyeti bu tesbitleri yaparken ,ne şehri ne de oturanları tanıyordu.Simdi buradan ÇSB ve AFAD in yönetici ve personelini suçlamak,bilgisizlikten doğan hezeyanlar dır.O iş bitmiştir,herkes hakkına razı olacak.O günler orta hasarlı binalardakiler zannettiler ki biz yirttik böyle oturmağa devam edeceğiz,oysa ki guclendirilmeyen orta hasarliların 12 ay sonra ağır hasarlı kategorisine alınıp,kendileri tarafından yiktirilacagi, aksi takdirde C.Savciligi tarafından res'en yiktirilip ,ücretinin mal sahiplerinden tahsil edileceği hesap edilemedi.Simdi kim kimi suçluyor,saçma sapan siyasi yorumlar tam bir cehalet örneği.

Sebatkar
Sebatkar @Kürşat - 9 ay Önce

Tespit yapacak olan ekip tepki , baskı vs. Bunlara göre mi tespit yapacak yoksa binanın durumuna göre mi ayrıca o bölgede tespit yapılırken yanlarında mıydın günahlarını alıyorsun.

Murteza
Murteza - 9 ay Önce

Bakınız; daha dünkü haberde Üniversite mız Rektörlük ek binanın haberine,binanın hasarı için,Bilgi işlem daire başkanlığı, Rektörlükten kendi içinde bir tesbit istiyor,kurulan komisyon raporu gazetede yayınlandı,bu rapora, iki prof,iki doçent,iki arst.gor.ve 3 yapı işleri inşaat mühendisi,biri başkan imza atıyor,raporda C 25-35 Mpa.arası çıkması gereken test sonucu C-4.0 MPa. çıkıyor ne demek,korkunç bir hırsızlık var.Ayni yüklenici ana binadan 10 yıl sonra yapıldığı söylenen ek binadaki bu ihmalini nasıl izah edeceksiniz.Kisaca 30 yıl önce yaptığı binada hasar yok,bundan yaklaşık 10 yıl sonra yaptığı bina hasarlı bunu kendi içinde raporla tesbit ediyor.Demekki bir blok sağlamsa diğerleri de sağlamdır,veya bir blok ağır hasarlı ise diğeri de öyledir diyemeyiz.Her blok ayrı ayrı incelenir ve kararı verilir,teknik elemanın tesbitleri somut delillere (karot)testlere,deneylere dayanılarak verilir,öyle afaki varsayimlarla olmaz. Ağzı olmakla değil, bu iş vukufiyet ve teknik bilgi gerektirir,amaç didismek değil,hakikate ulaşmaktır. Bilmem anlatabildimmi?

Göker
Göker - 9 ay Önce

Birçok blok olur,biri az hasarlı veya hasarsız ise illa diğerleri öyledir demek değildir.Her blok kendi adına sayılır,müstakil değerlendirilir.Agzi olan konuşup, yazıyor.

Çevresi Olmayan Adam
Çevresi Olmayan Adam @Göker - 9 ay Önce

Ağzı olmayan vatandaş, madem çok bilgilisin bir sitenin her blokunu farklı müteaahit yapıp farklı proje farklı demir farklı çimentomu kullanılıyor birinin temeli 4 metre diğeri 2 metremi kazılıyor

Okan
Okan - 9 ay Önce

BU ŞEHİRDE DAHA ŞİMDİ 27 KAT İMAR ALAN BİNA YAPILACAK! BUNA ONAY VEREN BAKAN VE BELEDİYE HALKINI 5 KATA MAHKUM EDEREK NASIL MAĞDUR EDEBİLİYOR.

Cemil
Cemil @Okan - 9 ay Önce

Doğrusu bu 30 kat üzeri binaların olması lazım. Abdullahpaşa da 50 tane 35 katlı bina yapılsaydı. Mustafa Paşa Rüstempaşa Abdullahpaşa da olanların tamamı arsalarını belediye ye devreder buraya sığar daha lüks dairelere parasız sahip olurlardı.

Çoa
Çoa - 9 ay Önce

Her an herkesin gözü önünde hırsızlık yapmak biraz sıkar,arkani dönersin hemen fırsat bulduğu anda eksik çimento,yıkanmamış kum,eksik demir i kullanarak bunu yapar ,hırsızın hesabını bilemeyiz ama kanı bozuka yol mu yok.Onun için 80 li 90 li yıllarda yapilmis bu binaların denetimi diye birşey yoktu, müteahhit lerini hatırlıyorum,çoğu sonunda zelil oldu,rezil oldu, geberdi gitti,bazılarının ise oğlu torunu 30 yıl sonra ortaya çıkarak , bilge muteahhit rolü ile kendini halka lanse etme peşinde olduğunu ibretle izliyoruz.Anladin mi?Yani yeni bir tezgah pesindeler,sureti haktan görünüp mağdur halkın rantı yüksek arsalarının peşinde olduklarını bunun için organize çalıştıkları gizli değil.Biraz feraset,biraz tecrübe ve tabii yaşınız da buna müsait olmalı ki anlayabilirsiniz.Agiz bu.


SIRADAKİ HABER

banner103