Sivrice Gölbaşı Mahallesi Sakinleri, Yetkililere Seslendi

Riskli alan ilan edilen ve kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağı Sivrice ilçesi Gölbaşı Mahallesi sakinlerinin eline tebligat ulaştı. Mahalle sakinleri, 15 gün içerisinde evlerini boşaltmazlarsa, elektrik ve su abonelikleri iptal edilecek. Yetkililere seslenen mahalle sakinleri, yeni konutlar yapılmadan evlerini terk etmek istemediklerini söylediler.

Sivrice Gölbaşı Mahallesi Sakinleri, Yetkililere Seslendi

Elazığ’da 24 Ocak tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin merkez üssü olan Sivrice İlçesi’nde bazı alanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile riskli alan ilan edilmişti.
Riskli alan ilan edilen alanlardan biri de Gölbaşı Mahallesi. Gölbaşı Mahallesi’nde başlatılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları için vatandaşların evlerini terk etmeleri bekleniyor.

15 GÜNLÜK SÜRE BAŞLADI

Kurban Bayramı öncesi vatandaşların ellerine tebligatları ulaştı. Tanınan 15 gün süre içerisinde vatandaşların evlerini terk etmeleri istendi. Bu süre içerisinde evlerini taşımayanların, su ve elektrik abonelikleri iptal edilecek. Vatandaşlar yine evlerini terk etmezler ise bu defa devreye kolluk kuvvetleri girecek.

MAHALLE SAKİNLERİ NE YAPACAKLARINI BİLMİYOR

Ellerine tebligat ulaşan 70 haneli mahalle sakinleri panik içerisinde. Çünkü ne yapacaklarını bilemiyorlar.

KİRALIK EV BULAMIYORLAR

Vatandaş, evlerinin kentse dönüşüme girmesine karşı değil, onların tek dertleri, ilçede kiralık evlerini olmaması ve Elazığ merkezinde de kira fiyatlarının pahalı olması.

YENİ KONUTLAR YAPILANA KADAR EVLERİNDE KALMAK İSTİYORLAR

Vatandaş, mahallede yeni konutların yerinde yapılmayacağını, bu nedenle yeni konutlar yapılana kadar kendi evlerinde oturmalarına müsaade edilmesini istiyor.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sivriceli
Sivriceli - 2 ay Önce

Konuşanların ikisi hariç hepsi Elazığda oturuyor. Bunlar ilçenin kalkınmasını istemeyen insanlar. Bırakın artık şu ilçe kabuğunu kırsın. Diyorlar nereye gidelim konteyner kentte 270 konteyner boş gidin orsa kalın.

Bir dost
Bir dost - 2 ay Önce

Gitsinler konteynerde kalsınlar. 6 aydır konteynerde kalıyoruz. Bizden fazlaları ne? Ev verilmeden çıkmayacaklarmış. He babam heee havuzlu olsun mu ev?

Sivrice sakini
Sivrice sakini - 2 ay Önce

Yorum yazanlar iyi niyetli değil maalesef. Benim evim yıkılmış onların evi de yıkılsın mantığı var.
Mahallenin evleri sağlam, rant uğruna yıkılıyor zaten. İyi niyetli yöneticilerin yapması gereken evler bitene kadar insanların evinde oturması. Yeterli bilgi verme yok, iyi niyet yok. Yaptım oldu mantığı hakim.

Gurbetteki sivriceli
Gurbetteki sivriceli - 2 ay Önce

Haberi izlerken yüreğim yandı,sıkıntınızı bütün benliğimde hissettim,Allah yar ve yardımcınız olsun.

Memleketi yediniz
Memleketi yediniz - 2 ay Önce

Yorumdakiler millet haklı nereye gidecekler evler sağlam kiracı nereye gidicek ne yapicak millet eşyasını nereye koyucak keyfiniz yerinde işinize geliyor evimiz yapılsın gerisi umrumuzda değil valla çok güzel bir iş onların yerinde siz olsaydınız ne yapardınız söylesenize sivrice bittimis bitirdiniz gariban lar ne yapicak peki bunuda düşünüzdünüz mü ayıp ya..

SIRADAKİ HABER

banner7