SİVRİCE GÖLÜ KIYISI ÇÖP DERYASI

Elazığ’ın gözbebeği Sivrice Gölü’nün etrafı adeta çöp yığını… CHP Eski İl Başkanlarından İş İnsanı Ethem Gülbay yetkililere seslenerek, "burayı sahiplenin elazığ halkına açın" dedi.

SİVRİCE GÖLÜ KIYISI ÇÖP DERYASI

Çirkin görüntüler, ne Elazığ’a ne de Sivrice’ye yakışıyor.

Karpuz kabukları, pet şişeler, çocuk bezleri.. Piknikçilerden geriye kalanların tümü, çöpte değil, göl kenarında.

GÜLBAY: BURAYI SAHİPLENİN ELAZIĞ HALKINA AÇIN

Çevre Haftası’nda şehre yakışmayan bu görüntüler için CHP Eski İl Başkanlarından İş İnsanı Ethem Gülbay yetkililere seslenerek, “Aşağı yukarı 20 bin kişi bu gölün etrafında yazın ikamet etmekte. Bunların atıkları daha önce göle gidiyordu. Sonra bir kanalizasyon şebekesi yaptılar fakat çalışmayan bir kanalizasyon şebekesi. Gördüğünüz gibi şurada pompalama tesisi var fakat bu tesis çalışmıyor. Çalışsa bile birikintiler, deniz salyaları ortaya çıkıyor. Acilen tedbir alınmazsa bu göl yakın zamanda Elazığlılara kabus haline gelecektir. Ayrıca gördüğünüz gibi burada 200 dönüm bir arazi var. Fakat Elazığ halkı buradan zerre kadar faydalanamıyor. Nasıl faydalansın; bir tarafta kanalizasyon kokusu. Diğer tarafta yapılmamış yollar, atılmamış şişeler. Hepsi bir tarafta. Kim burada yetkiliyse ya burayı sahiplenin Elazığ halkına açın ya da burayı bir şahsa kiralayın o halkın hizmetine açsın” dedi.

GÜLBAY: BU GÖLÜ KURTARMAYA BAKALIM

CHP Eski İl Başkanlarından Ethem Gülbay, göl kıyısındaki bu duruma acil bir çözüm üretilmesi gerekildiğini belirterek, sorumluluğun ödenek de aktarılarak ilçe belediyesine verilmesi gerektiğini aktararak, “Burayı Sivrice Belediyesi'ne verin ama adama ödenekte verin, gereken yasal düzenlemeleri de yapın. Bu gölü kurtarmaya bakalım. Buradaki yazlık sahiplerine sesleniyorum. Yarın bu gölden çürük yumurta konusu geldiği zaman yazlıklarınızda oturamayacaksınız. Hepimizin bu göle sahip çıkması lazım. Başka yapacak bir şey yok. Yakın sürede bu göl kısa sürede ölür. Daha önce bu kanalizasyon projesi yolun üst kotunda geçiyordu. Yolun üst kotundan geçmediği için yolun alt kotunda kaldı. Bazı yerlerde gölün suyu ile kaplamış” ifadelerini kullandı.

GÜLBAY: BU KANALİZASYON SİSTEMİ ÇALIŞMIYOR

Gülbay, sebzelerin sulanmasında da kirli suların kullanıldığını belirterek, “ Tasfiye tesisleri var. Burada pompalamıyor fakat buraya pompalanan su 2 litreden fazla değil. Halbuki yazın gölün çevresinde 20 bin nüfus oluyor. 20 bin kişinin çıkaracağı sıvısal atık saniyede 20 litre. Saniyede 20 litre akacak su ancak buraya 2 litre olarak geliyor. Demek ki bu kanalizasyon sistemi çalışmıyor. Bu tesiste çalışmıyor. Zaten bu tesis çalışmadığı için bozulmuş vaziyette” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 11:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir
Bekir - 1 hafta Önce

Buraları kirletenlerin evleride muhtemelen bk seline gidiyordur. Pislik içinde yaşamaya alışmış insan bulunduğu yer temiz olunca yadırgar. Temizlik imandandır sözünü düsturuna uymaz Allahtan korkamaz, Temiz insanlara bakıp kuldan utanmaz,

Belediyesi yok mu oranın.
Belediyesi yok mu oranın. - 1 hafta Önce

Belediyesi yok mu oranın.

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay @Belediyesi yok mu oranın. - 1 hafta Önce

Bazıları beni eleştirsede be n konunun uzmanı bir mühendis olarak görevimi yaptım. Konunun önemini ortaya koydum

Alperen Durak
Alperen Durak @Belediyesi yok mu oranın. - 1 hafta Önce

Ethem Gülbay gibi dediğin adam çıkmış oranın sorunlarını dile getirmiş ,sahip çıkmış. Yetkililere birtakım eleştiriler de bulunmuş. Senin yaptığında sahip çıkanı mi eleştirmek.?

23x
23x @Belediyesi yok mu oranın. - 1 hafta Önce

Ethem Gülbay kirletirken gözlerinle gördün mü? Sonuçta insansınız. Ailenizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz siz?

Sivriceli
Sivriceli @Belediyesi yok mu oranın. - 1 hafta Önce

Belediye ne yapsın Ethem Gülbay gibileri gelip yer içer ondan sonra pisliklerini sahil boyunca dizilmiş olan çöp konteynırlarına atmaz yerinde bırakır giderse böyle olur. Ondan sonrada sosyal medyadan nerede buranın beldiyesi derler. Sen önce kirlettiğin yeri temizleyip git.

sdaş
sdaş - 1 hafta Önce

Konuyu nasıl da Gürsel Erol'a bağladın helal Valla!! Ülkede işler iyi gitmeyince sorumlusu CHP, gölün kirliliğinin sorumlusu Gürsel Erol! Ne yiyip ne içiyorsunuz ey güruh?!!!!

Akp
Akp @sdaş - 1 hafta Önce

Okuma yazman yokmu senin kardeş suçu gürsele atmadıkki hep bu işlerden sonra gidip kamera önüne geçiyor ondan bahsettik şovmenlik yani işi bak orası temizlensin bir sonraki gün gazetelerde görürsünüz cahil chpli okumayı öğren

Akp
Akp - 1 hafta Önce

Gürsel erol bu işede el atsın yapamaz çünkü onun işi başkan şerifoğullarının yaptığı icraatlerden 1 gün sonra yanına 3 5 adam gazeteci(adam olup olmadıkları belli değil) alıp gidip açıklama yapması yada otobüsüyle boş boş bağırıp insanları rahatsız etmek

Elazığlı
Elazığlı @Akp - 1 hafta Önce

Gürsel Erol buraya el atarsa olur bence yoksa kimse ilgilenmez bizim milletvekilleri görmezden geliyorlar

Q&Q
Q&Q @Akp - 1 hafta Önce

Trolcük.

Çifte Zülfü
Çifte Zülfü @Akp - 1 hafta Önce

Aklli meleken yerinde mi senin ilkokul düzeyindeki zeka seviyesi bile bu saçmalıkları yazmaya yetmez

Gezgin
Gezgin - 1 hafta Önce

Her gittiğimde muhakkak bir büyük çöp poşeti çöp toplarım. Hayvanlar pisliğin içinde oturur. Evlerinde de böyle oturanlar var demek ki.

Çifte Zülfü
Çifte Zülfü - 1 hafta Önce

Aklli meleken yerinde mi senin ilkokul düzeyindeki zeka seviyesi bile bu saçmalıkları yazmaya yetmez

3m23
3m23 - 1 hafta Önce

Ne yazık ki eğitilmez adam olmaz cahil bir nesiliz gidin başka şehirlerdeki böyle güzellikleri gezin görün de medeniyet öğrenin yazlıkların lağımı akar göle çoban hayvan sular sarhoşu tozcusu eksik olmaz güzelim memleketi kendi elimizle koca çöplüğe çeviriyoruz çok yazık

Temizlikçi
Temizlikçi - 1 hafta Önce

Nerde belediye nerde başkan valimi temizletsin illaki


SIRADAKİ HABER

banner103