Sivrice Spor Kompleksi İnşası Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yatırım programına alınan Elazığ’ın turizm ilçesi Sivrice’deki Spor Kompleksinin inşası devam ediyor.

Sivrice Spor Kompleksi İnşası Devam Ediyor

Elazığ Gençlik ve spor il müdürlüğü bünyesinde Sivrice ilçesinde başlatılan spor kompleksinin yapımı devam ediyor.

Su Sporları ve Adrenalin Merkezinin yanı sıra, Gençlik ve Spor Bakanlığının Yatırım Programına alınan Adrenalin Merkezinin yanı sıra Nizami Sentetik Saha ve Tribün, Kapalı Spor Salonu, Açık Basketbol ve Voleybol sahası inşası devam ediyor.

21 Dönüm arazi üzerine kurulacak olan Sivrice Spor Kompleksi hem ilçeye hem de il içi ve il dışı misafirlere hizmet edecek.

GSİM: YAZ SEZONU İÇİN BÜYÜK BEĞENİ VE TAKDİR TOPLAYACAK

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “öncelikle ilçemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Sivrice, Hazar Gölü Kayak Merkezi ve Doğasıyla turizm açısından oldukça elverişli ve bölge de de bilinirliği yüksek. Fırat Kalkınma Ajansımız tarafından projesi onaylanan Su Sporları ve Adrenalin Merkezi için çalışmalarımız devam ederken Gençlik ve Spor Bakanlığımızın finanse ettiği, aynı bölge de 1 Adet Kapalı Spor Salonu, 1 Adet Nizami Sentetik Saha, Açık Basketbol ve Voleybol Sahası inşa çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah tamamlandığında hem ilçemize hem de Bölgeye hizmet eden bir Kompleks olacak. Şuan da Soyunma odaları, Hangar, Sentetik Saha ve Kapalı Spor Salonu inşa çalışmaları sona doğru yaklaşırken peyzaj çalışmaları da beraberinde ilerliyor. Yaz sezonu için büyük beğeni ve takdir toplayacağına emin olduğumuz doğal güzellikleri ve Hazar Gölü ile de yaz aylarının en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Sivrice ilçemizde; Su Sporlarında, kano, parasailing, jet ski, dalış, gibi sporlar yer alacak ve hizmet etmeye başlayacak. Hem İlimize hem de ilçemize hayırlı olur. Katkı ve destekleri için Başta Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, Sivrice Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109