Sivrice’deki Depremzedelerin Mağduriyetleri Giderilecek

Nisan ayında merkez üssü Sivrice’ye bağlı Kavakköy olan 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. O depremde zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı Kararnamesi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Sivrice’deki Depremzedelerin Mağduriyetleri Giderilecek

4 Nisan 2019 tarihinde merkez üssü Sivrice’nin Kavakköy olan 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Sivrice İlçesi’ne bağlı 11 köyde 50 evde hasar meydana gelmişti.

Depremde zarar gören vatandaşların, mağduriyetlerinin giderilmesi için İçişleri Bakanlığına ilişkin yeni düzenlemeleri de içeren, Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Kabul edilen teklif ile birlikte Elazığ, Denizli, Malatya ve Afyonkarahisar'da yaşanan depremlerden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla düzenleme yapılacak.

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna göre, Elazığ’ın Sivrice İlçesi, Denizli'nin Acıpayam, Bozkurt ve Çardak, Malatya'nın Arguvan, Doğanyol ve Pütürge ile Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçelerinde yaşanan depremlerden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla düzenlemeye gidilecek.

Deprem nedeniyle konut, ahır ve iş yeri yıkık, ağır ve orta derecede hasar gören afetzedelere kredi desteği sağlanacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 15:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109