Sivrikaya, “Bana Ayyıldızlı Bayrak Getirin” Eserine Klip Çekti

Elazığlı Şair ve Köşe Yazarı Günerkan Aydoğmuş tarafından sözleri yazılan hemşerimiz sanatçı Sebahattin Sivrikaya’nın seslendirdiği “bana ay yıldızlı bayrak getirin” eserine klip çekildi.

Sivrikaya, “Bana Ayyıldızlı Bayrak Getirin” Eserine Klip Çekti

Elazığlı Şair ve Köşe Yazarı Günerkan Aydoğmuş tarafından kaleme alınan, Hemşerimiz Sanatçı Sebahattin Sivrikaya’nın seslendirdiği “Bana Ay Yıldızlı Bayrak Getirin” Eserine Klip Çekildi.

Eserin aranjelerini ve müzik  yönetmenliğini Manas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Necip Yılgın yaptı.

Klipin senaryosu kurgu ve yönetmenliği  ise sanatçı Sivrikaya tarafından hazırlandı.

Çekimleri Elazığ- Harput, Palu ve Kırgızistan Bişkek- Tokmok şehirlerinde yapılan klipin sosyal mecralarda beğeniye sunuldu.

Sivrikaya tarafından yapılan açıklamada, “Eserin aranjelerini ve müzik yönetmenliğini Manas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Necip Yılgın yapmıştır. libin senaryosu kurgu ve Yönetmenliği sanatçı  tarafından hazırlanmış olup, video çekimleri  Elazığ- Harput, Elazığ – Palu,  Türkistan Coğrafyasında  Kırgızistan da Bişkek- Tokmok şehirlerinde, Bişkek’ te Manas Ayılı ve Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi, Kırgızistan  Devlet Dram Tiyatrosu’nda yapılmıştır. Türkiye’ deki çekimler de Palu Belediyesi Kültür – Turizm Bölümü ve tanıtım sorumluları Faruk Saylan, Enver Hancı, Elazığ Kanal Fırat TV Kameramanı Orhan Aslan,  Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Yunus NAMAS, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Muhammed TAŞ katkıda bulunmuşlardır.  Kırgızistandaki çekimler ise Rus videograf ve Evgeni PLUZNİKOV ve  Rüstem SADUKOV tarafından çekilmiştir. Klibin montajı ise sanatçı ile birlikte Evgeni PLUZNİKOV ve  Rustem Sadukov tarafından tamamlanmıştır” denildi.

VİDEO

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103