“Sizce Elazığ’ın En Önemli Sorunları Nelerdir?” Anketinin Sonuçları Açıklandı

Fırat Araştırma, Danışmanlık ve Eğitim Merkezinin, Elazığ’da 1020 kişi ile yüz yüze yaptığı “Sizce Elazığ’ın En Önemli Sorunları Nelerdir?” anketinin sonuçları açıklandı.

“Sizce Elazığ’ın En Önemli Sorunları Nelerdir?” Anketinin Sonuçları Açıklandı

Fırat Araştırma, Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, 27 Eylül ile 10 Ekim tarihleri arasında Elazığ’da 1020 kişi ile yüz yüze anket çalışması yaptı.

“Sizce Elazığ’ın En Önemli Sorunları Nelerdir?” sorusu 1020 kişiye 9 başlık altında şık verilerek vatandaşlardan en önemli sorunun cevabı istenildi.

Ankette vatandaşlara, Deprem Konutlarının Sorunları, Eğitimde Yaşanan Sıkıntılar, Ekonomik Sıkıntılar, İşsizlik Sorunu, Sivil Toplum, Siyasetçilerin İlgisizliği, Trafik Sorunu, Yüksek Ev Kiraları ve Diğer şıkları verildi.

ELAZIĞ’IN EN ÖNEMLİ SORUNU EKONOMİK SIKINTILAR

Elazığ’ın en önemli sorunu, anket sonucunda vatandaşların yüzde 15’inin seçtiği “Ekonomik Sıkıntılar” şıkkı oldu. Ekonomik sıkıntılar cevabını yüzde 14 ile “İşsizlik Sorunu” ve “Siyasetçilerin İlgisizliği” takip etti. Ankette en az seçilen cevap ise yüzde 6 ile “Sivil Toplum” şıkkı oldu.

Anketin detayları ise şu şekilde:

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 12:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Babos
Babos - 2 ay Önce

Elazığı'n en büyük sorunu uyuşturulmuş,hakkını aramayı bilmeyen,ne versen onu yiyen ve vatan millet edebiyatı ile yıllarca sömürülmüş insanlar topluluğudur. Bu topluluk ilk seçim de gidip en az 2 tane akpli vekil çıkartacak isterse Metin,Sermin aday olsun. Bu kafadan daha büyük sıkıntımız yok. Zaten bu sıkıntı çözülse Elazığ'ın bir çok sorunu kendiliğiyle çözülecek.

MÜLAYİM TERS
MÜLAYİM TERS - 2 ay Önce

ELAZIĞIN EN BÜYÜK SORUNU ADAM KAYIRMACILIKTIR LİYAKATSIZLIKTIR HER YERE KENDİ ADAMINI YERLEŞTİRMEYE ÇALIŞAN BECERİKSİZ SİYASETÇİLER VE TECRÜBESİZ YÖNETİCİLERDİR DAHA SONRA EKONOMİK SORUNLAR İŞSİZLİK SU SORUNU KENTSEL DÖNÜŞÜM VS GELİR

.
. @MÜLAYİM TERS - 2 ay Önce

Zaten Elazığ da sorunların kaynağı, düşük profilli düşük kapasiteli silik, yetersiz siyasiler ve idarecilerdir. Ayrıca iktidarın Elazığ a negatif bakış açısı vardır. Bu sorun çözüldüğünde Elazığ ın var olan tüm sorunları çözülür.

HAKİKAT
HAKİKAT - 2 ay Önce

En büyük sorun iktidardır ..milleti zama zulme yoksulluğa mahkum ettiler ..ALLAH hakkımızı sorsun ..hakkımız ziftkatran zehir zıkkım olsun..CENAB-I HAK bunların burnuna cennet kokusu koklatmaya inşAllah …sabah zam öğlen zam akşam zam gece zam…bıktık usandık sizlerden cehennem olun gidin başımızdan .

erdal
erdal @HAKİKAT - 2 ay Önce

dolar 9.47 olmuş adam gelmiş ecevit döneminde dolar artıyordu diyor.abi bu kafaya bir şey anlatılmaz.b kafa çok tehlikeli bir kafa.neyse kurtulacağız bu kafadan ilk seçimde

cemalım
cemalım @HAKİKAT - 2 ay Önce

akp gelmeden önce dolar 1.30 liraydı şu an 10 olmuş halen kalkmış bir gecede doların arttığı dönemlerimi özlediniz diyor.şu an her gece artıyor zaten dolar?yani insan bunları söylerken utanır nasıl insanlarsınız..imfden borç alıyorduk diyor.şu an dış borç 430 milyar dolar.yok başbakanın karısı ferikrom işçilerini bekletmiş,yok af çıkmış.bu kadar saçmalığı bir bünyede barındırmak gerçekten çok acayip.geçenlerde çıkan af yasasıyla kimler serbest kaldı peki? sizin ben olmayan ahlakınızı seveyim.

K.
K. @HAKİKAT - 2 ay Önce

"Yalan salla nasılsa bedava" adlı trol bu sefer "Boş vırlama" adıyla, yine ismiyle uyumlu şekilde yorum yapıp vatandaşı eğlendirmiş. Konuş trol. İstersen masaya çık tepin.

Puhahaha
Puhahaha @HAKİKAT - 2 ay Önce

:)))))))))))) Trolcükler çok komik gerçekten.

Boş vırlama
Boş vırlama @HAKİKAT - 2 ay Önce

Gelen sana sabah akşam çicek gönderecek heralde ? Işin güçun nankörlük.ulan en nazindan zam varsa sabah akşam imf den birc alan devlet yok .her sabah imf den siyah cantalı afamlarin ucakla indigi günleri cumhurbaskaninin başbakanin kafasina kitap firlatip 1 gecede dolari devasyonla zirve yaptirdigi başbakan karısınin ulkeyi yönettigi ve frikrom işcilerinin başbakanın karısının karşisinda saatlerce el baglayıp bekledigini veeeee gene o başbakan karısınin bir af ile tecavüzcüyu pkk liyi, katili , kendi ismi (rahşan affı ) ile dişari saldigi günleri özledin galiba? eger o gunler gelrcekse bizimde hakkimiz sana zehir katran olsun ülkece . Deprem vrrgilrrinin memur maaşi verldigi günleri sen hak edersin ama bizlere yazik olur

Elazığ'ın Hiçbir Sorunu Yoktur.
Elazığ'ın Hiçbir Sorunu Yoktur. - 2 ay Önce

Elazığ ın hiç bir sorunu yoktur. Allah 4 vekilimizi Belediye Başkanımızı, Ulaştırma Bakanımızı, Çevre ve Şehircilik Bakanımızı, İl Müdürlerimizi ve Bölge Müdürlerimizi Elazığ ın başından eksik etmesin.

cee
cee @Elazığ'ın Hiçbir Sorunu Yoktur. - 2 ay Önce

elazığın en büyük sorunu " boş vırlama " nickli kişilerdir.bunlar ülkeninde en büyük sorunudur

Rıfat ILGAZ
Rıfat ILGAZ @Elazığ'ın Hiçbir Sorunu Yoktur. - 2 ay Önce

Elazığın esas sorunu senin gibi cahil kesimlerin bulunmasıdır...

Anonim
Anonim @Elazığ'ın Hiçbir Sorunu Yoktur. - 2 ay Önce

İronidir inşAllah

Rıfat ILGAZ
Rıfat ILGAZ - 2 ay Önce

Asıl 1. sırada siyasetçilerin ilgisizliği olmalı.

ali ekber
ali ekber - 2 ay Önce

anketlere hiç olmayan lakin herkesin okuyunca kesin bu diyeceği Elazığ ın en büyük sorunu basiretsiz ve liyakatsiz idarecilerdir. İlimiz imar planı , tüm kamu kurumlarının aynı lokasyonda toplanması i yıkılan stadın şehrin ortasına yeniden yapılması , şehrin en işlek noktasına getirip avm yapılması , daha 15 yıllık geçmişi olmayan çayda çıra mahallesinin çeşmekeş hali ... maalesef elazığ ın geleceği katledilmiştir.

Ar damarı
Ar damarı - 2 ay Önce

Demek ki bu siyasetçiler, siyaseten ziyade kendi zevki sefasını sürdürüyor. Arsa, tarla, bina, yeme içme, 7 sülalesine yeter kadar mülk edindiler. Nasıl olsa aday olamayacaklar. 4 vekil, eskilerde dahil, il başkan dahil toplarsan: RTE'nın milyarda 1 ine etmezler. Vatan, millet, ümmet , hak, adalet, asalet, kul hakkı, bunlar anlar mı acaba. Deprem komisyonu kuruluyor 4 muhteşem vekil TBMM yok. Gürsel EROL sadece elâzığ halkının yanında. Yuh olsun size, hakkımız haram olsun ağara, buluta, demirbağ ve diğerlerine

432
432 - 2 ay Önce

keşke herkes sorunları çekinmeden söyleyebilse vekil olsa dokunulmazlığı var kimse dokunamıyor istediğini söyleyebiliyor heleki iktidar vekiliyse ama onları seçen millet birşey söyledimi suçlu oluyor en önemli sorun ilin su sorunu suyla ilgili alınan hiçbir önlem tedbir yok kıtlık geliyor önlem yok


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109