Sokakta Kalacaklar

İşitme engelli Ahmet Baykal, eşi ve iki çocuğu ile sokakta kalma tehlikesiyle karşı karşıya. Ahmet Baykal’ın babasının çektiği krediyi ödeyememesi engelli aileyi de mağdur etti. Aile şimdi hayırseverlerden destek istiyor, destek gelmezse sokakta kalacaklar.

Sokakta Kalacaklar

İşitme Engelli Ahmet Baykal, eşi ve iki çocuğu ile sokakta kalacak.2 ay önce vefat eden Engelli Ahmet Baykal’ın babası ölmeden önce tapusu kendi üstüne olan oğlunun evini ipotek göstererek, 145 bin liralık kredi çekti.

Baba öldükten sonra eve gelen banka yetkilileri, engelli ailenin üç gün içerisinde evi boşaltmalarını istedi.

İşitme Engelli eşi ve iki çocuğu ile sokakta kalacaklarını söyleyen Ahmet Baykal, hayırseverlerden destek istedi.

“MAĞDUR DURUMDALAR”

Ailenin sıkıntılarını anlatan Enişte Ali Demirtaş, yetkililerden engelli bu aileye yardım etmesini isteyerek “Babaları bankadan kredi çekmiş. Fabrikada çalışıyor. Paketleme işi falan. Bir şeyden haberimiz yok. Adam bütün bankalardan krediye girmiş. Ödeyemeyince hepsinin evleri gitti. Bunlar şimdi mağdur durumdalar. Her şeyleri vardı onlar gitti, araziler vardı, evler vardı, fabrikalar vardı, gitti bunlar mağdur oldular. Eşi de kendisi de dilsiz bunlar ne yapacaklar. Medya yardımcı olsun bir şeyler yapsın bunlara.

Baykal’ın bir otelde temizlik işinde çalıştığını ifade eden Demirtaş, ailenin sokakta kalacağını söyleyerek “ Bu çocuk ayrın öbür gün atılırsa perişan olurlar. Eşyası dışarıda kalır. Başka gidecek yerleri yok tutacak dalları yok. Çok mağdur durumdalar.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7