Şor Şor Deresi İçin Muhtarlar ve Vatandaşlar Yetkililere Seslendi

Şorşor Deresi ıslah projesinin ödenek yetersizliği nedeniyle durdurulmasına mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri tepki gösterdi. Yetkililere seslenen muhtarlar ve mahalle sakinleri yıllardır seçim vaatleri arasında yer alan Şor Şor deresi halen bu şehrin kanayan yarasıdır” dedi.

Şor Şor Deresi İçin Muhtarlar ve Vatandaşlar Yetkililere Seslendi

Elazığ’ın yağmur ve taşkın sularının birleşip Keban baraj gölüne aktaran şorşor deresinin ıslahı için yapılan 2. etap çalışmaları, ilgili firmaya uzun süreden beri hak ediş ödenmemesi sebebiyle durduruldu.

Aksaray, Hicret, Kızılay ve Gümüşkavak Mahallelerini yakından ilgilendiren Şorşor Deresi ihalesinin durdurulması kamuoyunda tepkilere neden oldu.

Elazığ Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Gümüşkavak Mahallesi Muhtarı Ahmet Gül, şor şor deresi yeni bir seçim vaadi olmasın diyerek yarım kalan ihalenin tamamlanmasını talep etti.

Aksaray Mahalle Muhtarı Özcan Bal, şehrin tamamı şor şor deresinin sorunun çözüldüğünü sanıyor ancak dereyle ilgili bugüne kadar hiçbir şey yapılmadı şehirn kanayan yarasından sonuç alamazsak imza kampanyası başlatacağız” dedi.

Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan’da “temiz sularımız kirlendi” ifadelerini kullandı.

Muhtar Gülbasan, “Abdullahpaşa Mahallesi, Yemişlik TOKİ’leri, Cumhuriyet Mahallesi, Sürsürü Mahallesi, Ataşehir Mahallesi o bölgelerden bu bölgeye 4 sene önce yağmurlama boru hattı çekildi. Şimdi yağmur yağdığı zaman direk borudan gelip gözelerin içine giriyor” dedi.

Şor Şor deresinin eski halini yad eden mahalle sakinleri iptal edilen ihaleye tepki gösterdi.

Video:

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 21:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 hafta Önce

Sanatçıya,çalgıya,çengiye,stata para varda şehrin can damarı olan bu tür proje ve altyapıya gelince ödenek yok
Kardeşim bana hizmet vermesi gerekirken devletin parasını eğlenceye,topa veren çarçur eden ,devleti zarara uğratanlara hakkım helal değildir.

Kubilay
Kubilay - 2 hafta Önce

Başka illerde olsa vekiller elli defa bitirmişti bu projeleri Elazığ da şantiye ziyaret eden vekil yok çünkü Elazığ da yatırım yok proje yok

Azmi
Azmi - 2 hafta Önce

Daha 10 gün önce Ak partili vekilleri iftarda ağırlamadımı muhtarlar

Vekillere Bakanlara neden söylemediniz
Vekillere Bakanlara neden söylemediniz @Azmi - 2 hafta Önce

Vekiller geldiğinde etrafında pervane olan bunlar değil mi seçimde mustafa paşa hicret Karşıyaka harput ve Muhtar dernekleri başkanları başta muhtarların çoğu değişmeli

Ozgur bey
Ozgur bey - 2 hafta Önce

Ne tip adamlar kendini nimetten sayıyorlar lan olum hükumet yasa çıkardı kanun çıktı para yok ödenek yok adamlarda fesih etti hükumetin çıkardığı yasayı uyguladılar..anlamıyorlar hala iptal diyorlar boy boy foto verdiğiniz zatlara söyleyin ödenek bulsunlar...

gagko
gagko @Ozgur bey - 2 hafta Önce

Haklısın kardeşim bu muhtarlar o kadar mahalleli zaten keyiflerinden istiyorlar bu projeyi

Havı
Havı - 2 hafta Önce

İdare edin nasip gelecek seçime yersen

Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 2 hafta Önce

Bence ödenek yok hikayesi palavra gibi. İyi bir zam verilmediği için Müteahit i kurtarmak için işi feshettiler. Kesinlikle Müteahit yandaş birisidir.

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117