Şorşor Deresinde Düzenlenme ve Temizlik Çalışması Yapıldı!

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından Karşıyaka Mahallesindeki Şorşor Deresi ve dere yatağının yan kollarında düzenlenme ve temizlik çalışması yapıldı.

Şorşor Deresinde Düzenlenme ve Temizlik Çalışması Yapıldı!

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü, Elazığ İli Merkez Karşıyaka Mahallesindeki Şorşor deresi ve yan kollarındaki dere yatağı düzenlemesi ve temizliği yapılarak taşkın riski ve çevre kirliliği önlendi.

“ÇEVRE KİRLİLİĞİNE YOL AÇAN GÖRÜNTÜLERİN YENİDEN OLUŞMASINA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada, “Elazığ Merkez Karşıyaka Mahallesindeki Şorşor Deresi ve Yan Kollarındaki dere yatağı düzenlemesi ve temizliğinin yapılması için 02.03.2021 tarihinde bir adet Gradall, bir adet Traktör kepçe (4*4), iki adet Kamyon ile çalışmalara başlanmıştır.

Bu çalışmalar kapsamında 3.000 metre uzunluğundaki dere yatağı kesiminde bulunan 2.000 metreküp kazı yapılarak depo yerlerine nakledilmek suretiyle dere yatağı rüsubat, ağaç, çöp ve benzeri maddelerden temizlenerek olası bir taşkın riski azaltılarak çevreye yayılan kötü kokular önlenmiştir.

Bundan sonraki süreçte, bu dere yatağı çevresindeki hemşerilerimizin bu derelerin evsel ve hayvansal atıklarla kirletilmemesi için gereken hassasiyeti göstererek, çevre kirliliğine yol açan görüntülerin yeniden oluşmasına fırsat vermeyeceklerine inanıyor. Hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat
Vedat - 3 hafta Önce

Mücahitin söz veripte yerine getirmediği projelerden biriside Şor Şor Rekreasyon alanı projesi ve Kırkgözeler Tabiat Parkı Projesi

Halim güler
Halim güler @Vedat - 3 hafta Önce

Mücahit ne yaptıki 5 yılda bu dediklerini yapsın

hyubn
hyubn @Vedat - 3 hafta Önce

bir dut ağacına kurban ettiler mahelleli

Mthn
Mthn - 3 hafta Önce

Şor şor şor şor diye diye şor oldu memleket

SIRADAKİ HABER

banner7