STK Platformu İhtisas Heyetleri Oluşturacak

Elazığ sivil toplum kuruluşları platformu, şehrin ekonomisin katkıda bulunmak amacıyla birçok dalda ihtisas heyetleri oluşturacak. İlk oluşturulan su ürünleri ihtisas heyeti çalışmalarına başladı.

STK Platformu İhtisas Heyetleri Oluşturacak

Sivil Toplum Kuruluşlar Platformu şehrin gelişimine öncülük edebilmek amacıyla ihtisas heyetleri oluşturuyor.

Sivil toplum kuruluş temsilcileri, kamu, üniversite ve sanayi işbirliği ile oluşturulan ilk ihtisas heyeti Su Ürünleri alanında oldu.

Kurulan heyetin içerisinde yer alan heyet Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nde ilk toplantısını yaptı.

STK Platformu Dönem Sözcüsü Ergün Aslan, şehrin en büyük probleminin ekonomi olduğuna dikkat çekti ve yürütülecek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

ASLAN: EKONOMİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPMAYA KARAR VERDİK

STK Platformu Dönem Sözcüsü Ergün Aslan, “bu ilin içinden doğmuş, bu ilin dinamikleri ile ortaya çıkmış bir başkanlarımızla Elazığ sivil toplum kuruluşlarından oluşmuş bir örgütüz. İlk dönem sözcülüğü seçildikten sonraki dönemde de şuna karar verdik. Bu ilin en büyük sorunu ekonomi. En büyük sorun bu olduğuna göre bu ilde ekonomi ile ilgili nasıl bir çalışma yapıldığına baktık. Bu süreçte ilimizde yapılan kalkınma projelerini referans alıp ilin ekonomisi ile ilgili çalışma yapmaya karar verdik” diye kaydetti.

Başkan Aslan, ilde ekonominin rotasının düzeltilmesi için yapılması gerekenlerin yapıldığını fakat bir noktada tıkandığını söyledi.

Başkan Aslan kurulan ve kurulacak olan ihtisas heyetlerinin işleyişi ile ilgili de bilgiler sundu.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 1 ay Önce

Yine gereksiz bir STK ve bosbeles bir toplanti sonuç şunu bunu yapmaya karar verdik.son günlerin trendi STK'larin kamera önüne çıkması sadece

servet aydın
servet aydın - 1 ay Önce

Googleden baktım Ergün Aslana tek bir icraatini göremedim madem çok donanımlı birisi ise neden daha önceden hiç bir şey yapmamış çok komiksiniz

SIRADAKİ HABER

banner103