STK Platformu'ndan Tepki

Kız Meslek Lisesi yanında bulunan arsaya akaryakıt istasyonu yapılmasına tepkiler gelmeye devam ediyor. STK platformu, Kız Meslek Lisesi yanında bulunan ve şu an için otopark olarak kullanılan arsanın imara açılmasına tepki gösterdi.

STK Platformu'ndan Tepki

STK Platformu, Kız Meslek Lisesi yanında bulunan ve şu an otopark olarak kullanılan arsanın yeşil alan olması gerektiğini savundu. Kız Meslek Lisesi yanında bulunan arsaya akaryakıt istasyonu yapılmasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

İlk olarak 2013 yılında gündeme geldi, Kız Meslek Lisesinin yanında bulunan ve şu an için otopark olarak kullanılan arsanın imara açılması..

O gün bugündür o alanın ne olacağı, ne yapılacağı merak konusuyken çeşitli konularla gündeme geldi, gelmeye devam ediyor.

İşte tam bu süreçte, Elazığ STK Platformu bir açıklama yaptı ve alanda yapılması düşünenlere tepki gösterdi. Alanın yeşil alan olarak kalması için STK’lar ile eylem yapıldığını belirtti.

STK Platfotmu tarafından yapılan açılamada “Şehir merkezinde yeterince sıkışık ve düzensiz olan yaşam alanlarında, insanımızın nefes alabilecekleri böylesi bir alanın korunması gerektiğine inanıyoruz. Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları platformu olarak, bu alanın düşünülen kent meydanı kapsamında, yeşil alan olarak muhafaza edilmesi için yetkilileri daha duyarlı olunmaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 17:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sercan
Sercan - 4 yıl Önce

TOKİ 100 stadyum yapacak arsayı Elazığda satar parasını götürür.Ancak bir stadyum için yapmamaya bin takla atar. Şehir kurulduğundan beri orada var olan bugün adeta bir vaha gibi kalmış alanı Özelleştirme tıpkı Karayolları hangarlarının yeri gibi katledecek öylemi?Anlamadığım bu özelleştirme nereden çıktı kimler bu işi tezgahladı ise Elazığ bu insanları yıllar geçsede kulaklarını çınlatır.STK Platformunu tebrik ederim.

Bekir Kalender
Bekir Kalender - 4 yıl Önce

Bu işin faturasını halk birilerine fena kesecek, yeter artık yeter, Bu memlekete üst üste kazık atarak Son sandık sonuçlarına böylemi teşekkür ediliyor.

SIRADAKİ HABER

banner103