STK’lardan; Kudüs Tepkisi

Elazığ’da Cuma namazı sonrasında İzzet paşa cami  avlusunda STK temsilcileri bir araya gelerek, Filistinlilere destek verdi. Grup adına açıklama yapan İHH İl Temsilcisi Metin Kılınç, Amerika, Fransa ve İsrail’i kınadı.

STK’lardan; Kudüs Tepkisi

 STK temsilcileri Cuma namazı sonrası bir araya gelerek Filistinlilere destek verdi.

Cuma namazın sonrasında İzzet paşa Camii avlusunda bir araya gelen STK Temsilcileri, Amerika Birleşik Devletleri’nin İsrail büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını; Nakba’nın 70. Yılını, Fransa’nın Kuran ayetleri için yayınladığı bildiriye tepki gösterdi.

“FİLİSTİN VE GAZZE’YE UYGULANAN ABLUKA HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

Grup ayrıca   İsrail’in Filistinliler ‘in düzenlediği büyük dönüş yürüyüşüne de destek verdi. Cami avlusunda toplanan grup adına konuşan İHH temsilcisi Metin Kılınç, İsrail’in Filistin ve Gazze’ye uygulanan abluka ve ambargonun her geçen gün arttığını söyledi.

“KUDÜS, İSLAM’IN VE BİZİMDİR”

Kudüs, İslam’ın ve bizimdir diyen Kılınç, “Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs Mekke ve Medine’den sonra bütün Müslümanların kutsal bildiği mescidi aksaya ev sahipliği yapmaktadır. Şimdi ilk kıblemize çevresi mübarek kılınan peygamberlerin mirası o beldeye sahip çıkma zamanıdır. Mekke ve Medine Müslümanlar için ne kadar kutsalsa mescidi aksa ve çevresi o kadar kutsaldır. Çünkü bu belde Allah’ın ayetlerinden ve peygamberimizden izler taşımaktadır. İşgalci İsrail ve taşeronları kutsallarımızı çiğniyor, değerlerimizi ayaklar altına alıyor, insanlığı katlediyor” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra Kudüs için dua edildi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103