Süper Ay Görenleri Büyüledi

Ay'ın normalden daha büyük ve parlak şekilde görüldüğü ender gök olaylarından Süper Ay yaşandı. Türkiye'den ve dünyadan birçok fotoğrafçı nadir görülen olayı görüntüledi.

Süper Ay Görenleri Büyüledi

Ay, belli dönemlerde büründüğü kızıl rengiyle kendisini gözlemleyenleri büyülüyor. Dün gece de dolunay şeklinde gözlemlenen Süper Ay, hem kızıla büründü hem de her zamankinden daha parlak ve daha büyük şekilde görüldü.

Ay'ın Dünya'ya en yakın konumda olduğu, normalden daha parlak ve büyük gözlemlendiği "Süper Ay" İstanbul'da Galata Kulesi ile görüntülendi,

Dünya'ya en yakın konumda olduğu sırada kendisine bakanları büyüleyen Süper Ay, İstanbul manzarasıyla da birleşince adeta görsel şölen oluşturdu.

Ay'ın Dünya'ya en yakın konumda olduğu, normalden daha parlak ve büyük gözlemlendiği "Süper Ay" İstanbul'da Sultanahmet Camisi ve Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ile, Kapadokya'daki sıcak hava balonlarıyla birlikte, New York'un Manhattan bölgesindeki gökdelenlerle, Sakarya'da, ,Sydney Merkezi İş Bölgesi'nde (CBD) başkent Tunus'ta ve bir çok yerde görüntülendi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109