Sürsürü’de Yeniden Yapılaşma İçin İlk Adımlar Atıldı

24 Ocak’ta meydana gelen 6,8’lik depremin ardından Elazığ’da bir yandan yaralar sarılmaya çalışılıyor, diğer yandan da hala birçok noktada yıkım çalışmaları sürüyor. Depremde hasar gören noktalardan biri olan ve yıkım çalışmalarının tamamlandığı Sürsürü Mahallesi’nde yeniden yapılaşma için ilk adımlar atıldı. Öte yandan temel kazımına devam edilen alanda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile il yöneticileri incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Sürsürü’de Yeniden Yapılaşma İçin İlk Adımlar Atıldı

24 Ocak Cuma günü…

Saat:20.55’te 6,8’lik bir depremle sarsıldık.

O korku dolu gecede 37 vatandaşımız hayatını kaybetti, çok sayıda vatandaşımız yaralandı.

Depremden en çok etkilenen noktalardan biriydi Sürsürü Mahallesi

5 katlı Dilek Apartmanı deprem anında yıkıldı ve 14 vatandaşımız hayatını kaybetti.

HASARLI BİNALARIN YIKIM İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİ

24 Ocak’ta 6,8lik depremde en büyük hasar alan yerlerden birisi bu nokta sürsürü mahallesi. O korkunç gecede Dilek apartmanı yıkıldı 14 kişi hayatını kaybetti. Yaşanan depremin ardından bölgede enkaz kaldırma çalışmaları tamamlandı ve çevredeki hasarlı binaların yıkım işlemleri gerçekleşti.

Depremin üzerinden tam 24 gün geçti.

Bir yandan yaraların sarılmaya çalışıldığı ve bir yandan da birçok noktada yıkım çalışmalarının devam ettiği Elazığ’da, Sürsürü mahallesinin yeniden yapılaşması için ilk adımlar atıldı.

Yaraların sarılmaya çalışıldığı ve hala birçok noktada yıkım çalışmalarının devam ettiği Elazığ’da, Sürsürü mahallesinin yeniden yapılaşması için ilk adım atıldı.14 kişinin hayatını kaybettiği bölgede 179 daire yapılacak. Geçtiğimiz Cuma günü Ankara’da TOKİ tarafından ihalesi yapılan dairler Elazığlı bir firma tarafından inşa edilecek. Çalışmaların başladığı alanda Altı otopark olacak dairelerin bir kısmı 100 bir kısmı ise 120 metre kare şeklinde zemin artı 4 kat olacak.  

179 DAİRE İNŞA EDİLECEK

14 Kişinin hayatını kaybettiği Sürsürü Mahallesinde 179 daire inşa edilecek.

Geçtiğimiz Cuma günü Ankara’da TOKİ tarafından ihalesi yapılan daireler Elazığlı bir firma tarafından yapılacak.

Çalışmaların başladığı Sürsürü Mahallesinde yeni yapılacak dairelerin altı otopark olacak şekilde zemin artı dört kat inşa edilecek.

Dairelerin bir bölümü 100 metrekareden kalan bölümleri ise 120 metre kareden oluşacak.

Öte yandan temel kazımına devam edilen alanda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile il yöneticileri alanda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 20:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sürsürü sakinleri
Sürsürü sakinleri - 1 yıl Önce

Orta hasarlılar ne olacak... çözümlenmeyen orta hasarlılar orta da kaldı....

Bahri
Bahri - 1 yıl Önce

TOKİ Elazığ da konut türünü çeşitlendirmeli sadece 5 katlı sosyal konut yerine estetiği de gözeten çok alternatifli projeleri de sunmalı,

Barıs
Barıs - 1 yıl Önce

Çok ayıp etmişler valla ihalenin metin bulut ve şerifoğluna vermeleri gerekirdi. Ayıp gerçekten büyük ayıp etmişler

Emo23
Emo23 @Barıs - 1 yıl Önce

Tenezzül etmemislerdir belki küçük iş diye. Böyle 12 kat altı da dükkan değil ki

Gakgoş 23
Gakgoş 23 - 1 yıl Önce

Akp millet vekilleri de enkaz altında kalmıştır. Allah rahmet eylesin. Umarım Elazığ bu kıyamette sesi çıkmayan ama bir başımıza kaldığımızda aslan gibi kükreyen vekillere gereken cevabı verecek.
Bir Gürsel Erol’umuz var Allah razı olsun ondan. Millet uyandı artık!

Sürsürü’lü
Sürsürü’lü - 1 yıl Önce

Bu zor günümüz de kimin samimiyetle kimlerin gösterişle yanımızda olduğunu gördük! Elazığ halkı akıllıdır, hesabını da sorar.

Sibel bulut
Sibel bulut - 1 yıl Önce

Niye şerifoğulları metin bulut evleri yapacakmış şerifoğullarıyunus emre bulvarına yapmış olduğu o berbat evlere baksın serifogulları kim ev yamak kim önce ev yapmayı öğrensin Elazığ'ı ne hale getirdiler gelen kendini düşünür Elazığ'da imar denen bir şey yok berbat al birini vur ötekine bunlardan bir şey olmaz

Kral 23
Kral 23 - 1 yıl Önce

Devlet büyük olup milletimizin desteği ile zor günler bitecek bahar gelecektir.

SIRADAKİ HABER

banner103