“Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitici Eğitimi” Düzenlendi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitici Eğitimi” programı düzenlendi. Katılımcılara sertifikaları verildi.

“Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitici Eğitimi” Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından alkollü araç kullanmaktan dolayı ehliyetlerine el konulan sürücülerin yeniden ehliyetlerini almaları için başvurdukları Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitmenlerine yönelik seminer düzenlendi.

Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitici Eğitimi için Sağlık Bakanlığı tarafından Bölge Eğitim Merkezi olarak seçilen Elazığ’da düzenlenen eğitime; Elazığ, Erzurum, Malatya, Batman, Siirt, Şırnak, Kırşehir ve Hatay’dan Psikiyatri Uzmanları, Pratisyen Hekimler ve Psikologlar katıldı.

POLAT: TRAFİK KURALLARINA UYMA KONULARINDA BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR

15.10.2019 Salı günü Sağlık Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Toplantı Salonunda başlayan eğitimin ilk gününe İl Sağlık Müdürlüğü idarecileri ile birlikte katılan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat yaptığı açılış konuşmasında “ Bakanlığımız tarafından Sürücü Davranışlarını Geliştirme (SÜDGE) eğitici eğitimi merkezi olarak önemli bir seminere ev sahipliği yapmaktayız. Çeşitli illerden bu eğitime iştirak eden değerli katılımcılara alkol bağımlılığı ile mücadele, sürücü tutum ve davranışlarını geliştirme ve trafik kurallarına uyma konularında bilgilendirme yapılacaktır” şeklinde ifade etti.

POLAT: TÜM KATILIMCILARA BAŞARILAR DİLİYORUM

Eğitime katılanların bulundukları illerde ehliyetlerine el konulan sürücülerin eğitimlerine yardımcı olacaklarını belirten Doç. Dr. Polat” Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi (SÜDGE), 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48 inci maddesine göre ikinci defa geçici olarak sürücü belgeleri alınan sürücülerin katılımlarının zorunlu olduğu bir eğitimdir. Bu eğitimlerde sürücülere alkollü araç kullanmama davranışının kazandırılması hedeflenmektedir. Bu çerçevede eğitimin amacına uygun yürütülmesi ve güzel bir eğitim sürecinin geçirilmesi temennisiyle tüm katılımcılara başarılar diliyorum” dedi.

15 – 16 Ekim tarihleri arasında olmak üzere 2 gün süren seminer sonunda eğitim sürecini başarı ile tamamlayan katılımcılara düzenlenen bir törenle sertifikaları verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109