TANZİM SATIŞ NOKTASI İLK GÜNDEN İLGİ GÖRDÜ

Türkiye genelinde birçok ilde olduğu gibi Elazığ'da da üreticiden tüketiciye doğrudan uygun fiyata sebze ve meyve satış noktası açıldı.

TANZİM SATIŞ NOKTASI İLK GÜNDEN İLGİ GÖRDÜ

Elazığ Belediyesi tarafından hazırlanan tanzim satış noktasının bugün kapılarını vatandaşa açmasıyla yoğunluk yaşandı.

Kültür Park yerleşkesinde hizmete açılan tanzim noktasını AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile AK Parti Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları ziyaret etti.

Türkiye genelinde birçok ilde olduğu gibi Elazığ'da da üreticiden tüketiciye doğrudan uygun fiyata sebze ve meyve satış noktası açıldı.

Ucuz sebze ve meyve almak isteyen vatandaşlar tanzim satış yerinde kuyruk oluşturdu. Marketlerde 5-6 liraya satılan domates 3,5 liraya, 7-8 liradan satılan biber 5,5 liraya, 10 liraya satılan patlıcan 7,75 liraya, 3-4 liraya satılan patates 3 liraya müşteriye sunuldu.

ŞERİFOĞULLARI: ESNAFIMIZLA REKABET HALİNDE OLMAYACAĞIZ

Tanzim satış noktasında vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları yaptığı açıklamada, “Bugün Elâzığ Belediyemizin açmış olduğu tanzim satış mağazasındayız. Tabii ülke genelinde yaşanan sebze ve meyvede ki fahiş artıştan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımızın bu artışları önleme ve düşürebilme adına böyle bir uygulamaya geçildi. Buradaki amaç fırsatçıların önünü kesmek, milletimizin sırtına kene gibi yapışmış fırsatçıları engelleyip fahiş fiyat artışlarının düşürülmesini sağlamak ve vatandaşlarımızın rahat etmesini sağlamaktır. Fiyat artışları makul seviyeye indikten sonra bu uygulamalar kesinlikle duracaktır. Esnaflarımızla rekabet kesinlikle olmayacaktır. Bizler Ahilik ilkesine uyan esnafımızın daima yanında olacağız aradaki çürük elmaları da ayıkladıktan sonra bu tür uygulamalar normal seviyelere inecek”ifadelerini kullandı.

YANILMAZ: VATANDAŞ UCUZ SEBZE VE MEYVE ALACAK

Tanzim mağazasını ziyaret eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, vatandaşların ucuz sebze ve meyve almaları için tanzim satış noktasının hizmete girdiğini belirterek, "Tanzim mağazamızı açtık ve hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Türkiye'de dış güçlerin ve onların içeride olan uzantılarının oluşturmak istediği 15 Temmuz terörü, akabinde ekonomik terör ve akabinde gıda maddeleri üzerine oluşturmak istenen teröre karşı vatandaşlarımızın daha ucuz sebze ve meyve yemeleri için tanzim merkezleri devreye girdi" dedi.

Başkan Yanılmaz, tanzim satış noktasının sabah 08 ile akşam 19 arasında hizmet sunacağını belirterek, amaçlarının üreticiden uygun fiyata alınan sebze ve meyveleri uygun fiyata vatandaşa sunmak olduğunu kaydetti.

DEMİRBAĞ: FIRSATÇILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ

Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ise yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “Liderimize ülkemize karşı büyük oyunlar oynandı. Bütün bunlar da muvaffak olamayınca ekonomik bir darbe teşebbüsü oldu. Dolarda ani bir artış oldu. Buna istinaden piyasalar ciddi ölçüde etkilendi. Burada da netice alamayınca bu defa işe domates, biber, patlıcana, endekslediler. Mecliste de muhalefet maalesef birkaç gündür ellerine sepetler alarak domates biber patlıcan getirmek suretiyle meclise bunun üzerinden yapılacak olan mahalli seçimleri etkilemeye çalışıyorlar milletimizin aklını çelmeye çalışıyorlar. Bakanlarımız ve Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle üretici ile tüketici arasındaki birçok komisyoncuyu aradan kaldırarak fahiş fiyat artışlarının önüne geçtik. Bugün de Elâzığ’da tanzim satış noktasını açtık. Ülkemizdeki bu gelişimle birlikte açılan tanzim satışlar ile birlikte bu fiyatlarda stabil hale gelecek. Ben yapılan bu hayırlı hizmetin Elâzığ’da vatandaşlarımıza da hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

Haber: Kevser Öz

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 17:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 2 yıl Önce

Son dakika: Tanzim satış merkezinde 3 saat sıra bekledikten sonra 3 liraya bir kilo patates alan A.T. (37), markette de aynı fiyata satıldığını duyunca sinir krizi geçirdi... :-)

Barbaros
Barbaros - 2 yıl Önce

Kira,doğalgaz,elektrik,su,stopaj,kdv,ötv,maaş,sigorta,nakliye,poşet parası vermeyen tanzim satış noktasında patates 3 tl biber 5,5 ha? e bu saydığım giderleri olan marketler manavlar ne yapsın şimdi? hadi sıkıysa verin 1 tlye?? demekki bu iş manavların marketlerin fiyatları yükseltmesi işi değilmiş..üretim bitmiş tarım bitmiş.herşeye geçen yıla oranla en az %40 zam gelmiş.

kuyruk tanzim
kuyruk tanzim @Barbaros - 2 yıl Önce

yağ kuyruklarını eleştirenler kuyruklarla tarihe geçtiler.Allahın işi işte...

kaya
kaya - 2 yıl Önce

geçen gün " zamanında yağ kuyruklarında bekledik " diyerek muhalefete veryansın eden zülfü bey de tanzim satış noktasınnndaa...

BABACAN
BABACAN - 2 yıl Önce

Büyük şehirlerdeki tanzim satış fiyatlarından hatta elazığdaki pazardan bile yüksek fiyatlar inanmayan gitsin baksın

atiii
atiii - 2 yıl Önce

doğalgaz elektrik elektronik eşya tekstil benzin mazot tuvalet kağıdı bebek maması diş macunu a4 kağıdı otomobil vs vs vs vs vs vs vs tanzim satışları ne zman başlayaca ?

aslan
aslan - 2 yıl Önce

yav yazıktır günahtur milletle dalga geçmenin bi mantığı da yoktur izahida

aslan
aslan - 2 yıl Önce

yer çok dar insanlar itiş kakış kuyrukta beklemek 45 dakika sürermi?

Cengiz
Cengiz - 2 yıl Önce

Pazardan marketten satış fiyatı aynı olan 0.25 kuruş indirim indirim olmuyor. Seçimden sonra bunun farkını vatandaştan alırlar


SIRADAKİ HABER

banner7