TAPU İLE SEYAHAT YAPILABİLECEK!

Tarım İl Müdürlüğü önünde oluşan uzun kuyrukların ardından çiftçilerin, bahçesine, tarlasına gitmeleri için yeni bir kolaylık getirildi. Getirilen kolaylıkla, tapularının üzerine ikametgahlarını ve gidecekleri yeri yazan çiftçiler, kısıtlamadan muaf tutulabilecekler. Öte yandan güzergah dışında görülen çiftçilere ceza yaptırımı uygulanacak.

TAPU İLE SEYAHAT YAPILABİLECEK!

Tapu Belgeleri ile seyahat etme izni verilen çiftçilerin bir kısmının bu durumu suistimal etmesi nedeniyle yayımlanan son genelge ile Tarım ve Orman Müdürlüklerinden izin almaları şartı getirilmişti.

Yayımlanan genelgenin ardından tapuları ile seyahat etmelerine engel getirilen çiftçiler de Tarım İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturmuş, pandemi bir kenara itilmişti. Oluşan kalabalıktan hem çalışanlar hem de çiftçiler şikayetçiydi.

KANAL FIRAT EKRANLARINDA ÇÖZÜM ÖNERİSİ GETİRİLDİ

Kanal Fırat Ekranlarına yayınlanan Furkan Dilaver ile Son Baskı Programına katılan Ziraat Odası Başkanı Ahmet Erdem de bu sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini söylemişti. Program yapımcı Furkan Dilaver de, vatandaşın oradan oraya sürüklenmesi yerine, tapuda ikametgah ve gideceği yeri belirtmesinin yeterli olabileceğini savunmuştu.

İşte o program yaşanan sıkıntıların çözümüne ışık oldu ve çiftçinin sıkıntısı çözüldü.

TAPU İLE SEYAHAT YAPILABİLECEK

Yaşanan sıkıntıların ardından yeni bir çözüm yolu bulundu. Tapusunun üzerine ikametgah adresini ve gideceği yeri yazmaları şartıyla çiftçiler, kısıtlamadan muaf tutulabilecekler. Çiftçiler birinci derece yakınları ile birlikte bahçelerine gidebilecek. Tapunun ayrıca İl Tarım Müdürlüğü’ne onaylatılmasına da gerek kalmadı. Ayrıca Güzergah dışında görülen çiftçilere ceza yaptırımı uygulanacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 14:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Komedi
Komedi - 2 ay Önce

Allah korusun bir savaş çıksa ve sevk idare bizim Elazığın sivil yöneticilerinde olsa millete düşman yerine birbirini vurdururlar.

Sağolsun
Sağolsun - 2 ay Önce

Basının yapması gereken bu ama ne yazıkki Elazığ medyası bu misyonundan uzaklaşmıştı. Furkan Dilaver sağolsun. Kanal iStanbulun derdiyle dertlenen değil Elazığın derdiyle dertlenen medya lazım.

BEKİR
BEKİR - 2 ay Önce

Allah razı olsun furkan bey ve yapanlardan

Gakko
Gakko - 2 ay Önce

Peki kendi ikametimizi yazdik diyelim.birinci derece yakinik olan babami ve annemi koye goturmek icin onlarin evine giderken yolda uygulamaya takilsam guzergah disi seyahat yapiyorum diye cezami yiyecegim.

Yk
Yk - 2 ay Önce

Boş işler ...

Ali
Ali - 2 ay Önce

Elazığ bürokrasisi devletin ciddiyetini ayaklar altına alıyor yazık çok yazık....bir gün tapu yasak öteki gün tapu serbest. Çiftçi bunu suistimal etmiyor ki...

ÇİFTÇİ
ÇİFTÇİ - 2 ay Önce

KOSKOCA VALINİN, BÜROKRATLARIN YAPAMADIĞINI YAPTIN HELAL SANA FURKAN

Sahipli elazığ
Sahipli elazığ - 2 ay Önce

Birde diyorlar ki sahipsiz Elazığ bak Furkan bey sahip çıkıyor


SIRADAKİ HABER

banner103