TARHAN: TÜM HALKIMIZI FESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası öncülüğünde, Elazığ Belediyesi ve Elazığ Ticaret Sanayi Odası işbirliğinde 28 Ekim Pazar günü Salçalı Köfte Festivali düzelecek. Konu ile ilgili açıklama yapan Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü Tarhan, tüm Elazığlıları festivale davet etti.

TARHAN: TÜM HALKIMIZI FESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ

Elazığ’ın önemli lezzetleri arasında yer alan salçalı köftesi, ilk defa düzenlenecek festivalle tüm Türkiye’ye tanıtılacak.

Salçalı Köfte Festivali Elazığ’ın marka yerleri arasında yer alan Köfteciler Sokağı’nda yapılacak.

Festivalde Elazığ’ın sevilen sanatçıları Ender Balkır ve Emrah Güllü sahne alacak.28 Ekim Pazar günü düzenlenecek festival saat 13.00’da başlayacak. Salçalı Köfte Festivali’nde ayrıca Halk oyunları gösterisi, köfte sunumu, köfte yarışması ve kürsü başı konseri yer alacak.

TARHAN: TÜM HALKIMIZI FESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü Tarhan, 28 Ekim Pazar günü düzenlenecek Salçalı Köfte Festivali’ne tüm vatandaşları davet ederken Festivale destek olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’a ve festivale katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

TARHAN: SALÇALI KÖFTE FESTİVALİ ELAZIĞ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Başkan Tarhan, “Göreve geldiğimiz günden buyana esnaflarımız için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. İlimize ait olan salçalı köftemiz Elazığ’ımızın bir markasıdır. Bu markamızı daha iyi tanıtmak için bizlerde yönetim olarak bir karar aldık ve Elazığ’ımızın önemli bir markası olan salçalı köftemizi festival düzenleyerek tüm Türkiye’mize tanıtmak istedik.28 Ekim Pazar günü düzenleyeceğiz Salçalı Köfte Festivalimizi şehrimizin vazgeçilmez yerlerinden Köfteciler Sokağı’nda yapacağız. Festivalimiz saat 13.00’da başlayacak ve gece geç saatlere kadar sürecek. Festivalimizde sevilen sanatçılarımız Ender Balkır ve Emrah Güllü sahne alacak. Ayrıca Halk oyunları gösterisi, köfte sunumu, köfte yarışması ve kürsübaşı konseri de olacak. Allah nasip ederse Salçalı Köfte Festivali’ni geleneksel hale getireceğiz. Festivale katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7