Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı Görevine Bir Elazığlı Daha Atandı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Elazığlı hemşehrimiz Ayşe Ayşin Işıkgece Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı Görevine Bir Elazığlı Daha Atandı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Elazığlı hemşehrimiz Ayşe Ayşin Işıkgece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararlarına göre Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevden alındı. Aksu’nun yerine Hankendili hemşehrimiz Ayşe Ayşin Işıkgece getirildi.

DÖRT BAKAN YARDIMCISINDAN İKİSİ ELAZIĞLI

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevinde 4 isim bulunuyor. Bu isimler arasında Elazığlı hemşehrimiz Hadi Tunç da yer alıyor. Ayşe Ayşin Işıkgece’nin atama kararıyla birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı’nda dört bakan yardımcısından ikisi Elazığlı oldu.

AYŞE AYŞİN IŞIKGECE KİMDİR?

1968 yılında Ankara’da doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesinde MBA tamamladı.

İş hayatına 1991-1995 yılları arasında GİMA A.Ş’de Satın Alma Asistanı olarak başladı.  1996-2016 yılları arasında Metro Cash & Carry’de Satın Alma Asistanı olarak başladığı görevini taze ürünlerden sorumlu Satın Alma Grup Müdürü olarak 2016 yılında tamamladı. 2016 – 2018 yılları arasında ise CarrefourSA’da İcra Kurulu Üyesi ve CarrefourSA Gıda Kategori Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Birçok tarımsal proje geliştiren Ayşe Ayşin Işıkgece özellikle “Coğrafi İşaretli Ürünler Projesi”ne imza atarak bu çalışma sonucunda 10’dan fazla ödülü Metro Cash & Carry'e kazandırdı. Bu proje aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından “Yerel Değerlere En Çok Sahip Çıkan Market” alanında ödüle layık görüldü.

18 Ağustos 2018'de TİGEM Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Işıkgece evli ve bir çocuk annesidir.

Kanal Fırat Medya gurubu olarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atanan hemşehrimiz Ayşe Ayşin Işıkgece’ye başarılar diliyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şakir
Şakir - 1 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun. Hadi bey Elazığ'a çok faydalı olan ve büyük katkılar sağlayan bir isim, yeni bir bakan yardımcımızın olması ilimiz adına sevindirici, keşke sanayi ve Teknoloj
ve Ulaştırma alanında da bakan yardımcılarımız olsaydı.

Şakir
Şakir @Şakir - 1 yıl Önce

Olmayanı , yapılmayanı eleştirmek, yapılmasını istemek kadar yapılanı taktir etmek emeği geçenlere teşekkür etmek gerekir. ihale sayfalarında Elazığ ilinde yapılanları takip etmek, bütçe yasasında yatırım proğramlarında Elazığ için hangi işe ne kadar ödenek ayrıldığı açıklanıyor. Buraları takip eden hemşehrilerimiz çok var. Yerel medya da ne iş yapılacağını haber yapıyor. Sık sık şuraya gölet, burada sulama tesisi , kurum binaları, Elazığ ovasına su getirecek Hatunköy sulaması, 2 .merhale ihalesi yapılacak şorşor ıslahı, yani birçok proje yürütülürken bunlar hep kendiliğinden mi oluyor sanıyorsunuz. Peki diğer alanlarda neden doğru dürüst yatırım ve proje yok, örneğin Elazığ da senelerdir Karayolları alanında, Kültür Turizm alanında kaç proje ve yatırım var. Harput , Besi , sera, karma ,gıda ve Kovancılar Organize sanayi bölgesi olmak üzere OSB yapımlarını senelerdir konuşmanın ötesine geçememişsin, bir çok alanda birşey yapılmazken bir alanda birçok şey yapılıyorsa orada birileri işlere sahip çıkıyor demektir. Sadece Hadi bey değil, Şuay Alpay da bu şehire fayda sağlıyor. İnşAllah Bakan yardımcılarının sayısı artar tabiki gönül ister Bakan da olsun. Ama yapılan hizmetleride takdir etmeliyiz. Hep övmekde hep yermek de doğru değil,

Yok canım
Yok canım @Şakir - 1 yıl Önce

Bi faydasını söyle onu 10 kabul edelim hadi bakalım

Gggg
Gggg @Şakir - 1 yıl Önce

Hadi beyinin Elazığ a bir tane faydasını söyledi bizde bilelim

Cingöz
Cingöz - 1 yıl Önce

Hadi bey elazığa 1 tane faydası olmayan biri.keşke o alınsaymış. Adamı elazığlı olarak tanıyan bile yok.hep kendi akrabalarını işe sokmakla meşgul oldu o hadibey dediğin kişi.ayrıca ankara doğumlu olan elazığlı olamaz.elazığın havasını suyunu çekmeyen elazığlı kanı taşımaz

Gakko
Gakko @Cingöz - 1 yıl Önce

İsmin gibi cingözsün bunlara herşeyi deyin ama Gürsel Erol Elazığlı bile değil ama ona her türlü yalakalığı yapın.

Yürü bee
Yürü bee - 1 yıl Önce

Yardımcılar tamam sırada bakanlık var hadi elazığ

mert can
mert can @Yürü bee - 1 yıl Önce

yavaş bir tarafınızı incitmeyeseniz.

Yl
Yl @Yürü bee - 1 yıl Önce

Aşkolsun emmoğlu sabah sabah gülgürdün beni

Ggggg
Ggggg @Yürü bee - 1 yıl Önce

Rüyada görürsün belki

Kesin has Elazığlı
Kesin has Elazığlı - 1 yıl Önce

Kadın belki Elazığ’ı bile görmemiştir

mert can
mert can @Kesin has Elazığlı - 1 yıl Önce

kaynanasının eltisi elazığlı.editör neden komik duruma düşürüyorsun kendi.

Ggggg
Ggggg @Kesin has Elazığlı - 1 yıl Önce

Haritada yerini bilsin yeter

Şeref Evranos
Şeref Evranos - 1 yıl Önce

Allah hayırlı uğurlu etsin başarınızın devamını dilerim Allah'a emanet olun.

Savaş
Savaş - 1 yıl Önce

Hangisinin hayrı oldu ki Elazığ’a bununda olsun ...ömründe Elazığ’ı görmüş mü hele bi gidin sorun ?haber yapın haber işe yarar Elazığ’a hayrı olan kişilerin ve Elazığ’a faydalı haber yapın ..bırakın bu boş işleri ..millet soğuk kış günü konteynırlarda donuyor ,Elazığ viraneler dönmüş her taraf yıkık dökük ,millet perişan mağdur .

Mazlum
Mazlum - 1 yıl Önce

Bırakalım bakan yardımcılarını,birşey de beklemeyin.Bizim sadece çok çalışkan,proje üreten,vizyonu olan,yatırım yapan bir belediye başkanına ihtiyacımız var,gerisi hava.Bir kaç yere çim tohumu serpmekten,iki tane direk sök, yenisini tak,onlarda ancak kendini ışık ediyor,Keban yolu bulvarı zifiri karanlık,cam teras yapmismiş,halkın neyine,bunlar fanteziden öte birşey ifade etmiyor.Şehrin merkezinde kadim mahalleler yikimlardan sonra virane,harabe halinde ve akıbeti meçhul.Tip projeler geliştirip,TOKİ ye ihale edilmedikten sonra buralar böylece kalacak,ne düşünüyorsunuz? Ey belediye,rey verdik,yine vereceğiz ama bı ayağa kalk mübarek,halkı rahatlat ,bir tavir koy artık.

Huzeyfe
Huzeyfe - 1 yıl Önce

Birisi bir yere atandi mi ,bazı Elazığ ve devlet düşmanları ,hemen şunun ne faydası var, filan ne yaptı gibi saçma yorumlar yapıp hainliklerini ortaya koyuyorlar.Sanki o kişiler ,kendileriyle mukavale yapmış ,biz buralara gelirsek sizlere şunları bunları taahhüt ediyoruz diye.Bunlar vatan haini,insanlıkla ilgisi olmayan güruh.Bizler ise bürokrasi de hangi hemşehrimiz nereye gelirse gelsin,mutlu olup,iftihar ediyoruz,demekki bu gibi makamlara layık insanlar yetiştirmiş olmak yetiyor da artıyor bize,şehrimizin munevverlerinin sayısınin artması dileği ile bütün yüksek bürokraside ki hemşehrilerimize sağlık ve başarılar, diliyor, Ülkemize hayırlı hizmetler üretmelerine dua ediyoruz.


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109