Tarıma Dayalı İhtisas OSB’nin ÇED Raporuna Onay Verildi

Elazığ Ticaret Borsası tarafından gerçekleştirilecek olan Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Biyogaz Tesisi ÇED raporu onaylandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un onayı ve ile çevresel etki değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Hemşehrimiz Ahmet Talha Türkoğlu imza attı.

Tarıma Dayalı İhtisas OSB’nin ÇED Raporuna Onay Verildi

Çevresel ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yakın takip etmesi ve süreci hızlandırma talimatı vermesi üzerine Elazığ merkeze bağlığı Cevizdere mevkiinde kurulacak Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Biyogaz Tesislerinin ÇED Raporları Bakan Murat Kurum tarafından onaylandı ve Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin Ve Denetim Genel Müdürü Hemşehrimiz Ahmet Talha Türkoğlu tarafından ÇED raporu Türkoğlu tarafından imzalandı.

Kurulacak olan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Biyogaz Tesisi 10 bin büyük baş hayvan yetiştiriciliği kapasitesine sahip olacak.

İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin toplam yatırım bedeli ise 60 milyon TL. İhtisas Organize Sanayi Bölgesi inşaat aşaması hariç en az 260 kişiye istihdam sağlayacağı gibi hayvan yemi üretiminin de bölgede artıracağı ön görülmekte.

Tüm izin aşamaları bittikten sonra arazi hazırlama ve inşaat aşamasının 3 yıl içerisinde tamamlanması planlanmakta.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103