TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Elazığ'a Geliyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Deprem ilgili kurulan Meclis Araştırma Komisyonunun Çarşamba günü Elazığ’da olacağını duyurdu.

TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Elazığ'a Geliyor

Deprem riskinin araştırılarak deprem yönetiminde alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Elazığ’a geliyor.

Komisyonun Elazığ’a geleceğini duyuran AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, “Depreme karşı alınabilecek önlemlerin ve depremlerin zararlarınının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan “Meclis Araştırma Komisyonu”nu milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte Elazığ’a davet ettik. Komisyon üyeleri “10 Mart Çarşamba Günü” Elazığ’da olacak. Komisyonun çalışmaları üç gün sürecek. Hayırlara vesile olsun” dedi.

Milletvekili Bulut, Komisyonun çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

- Komisyon Elazığ ve Malatya’da AFAD Müdürlüklerini, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerini, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında birifing alacak.

- Belediye Başkanlığımız komisyon üyelerine deprem sürecinde depremzedelere yönelik yapılan çalışmalar ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirecek.

- Komisyon AFAD birimlerini ziyaret ederek lojistik ve depo yerleşkelerinde incelemelerde bulunacak.

- Komisyon Sürsürü, Mustafapaşa, Rüstempaşa, Yemişlik, Bızmişen, Abdullahpaşa mahallelerini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceleyecek.

- Konteyner kentlerde geçici barınan depremzedeler ziyaret edilecek.

- Hak sahiplerine teslim edilen ve inşası devam eden konut alanlarında, kentsel dönüşüm çalışmaları yapılan alanlarda, rezerv alanlarında, köy konutlarının yapıldığı alanlarda incelemelerde bulunacak.

- Komisyonun çalışmaları depremde yakınlarını kaybeden hemşehrilerimize başsağlığı ziyareti ile tamamlanacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 19:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
?
? - 2 ay Önce

Şimdi mi aklınıza geldi işte mualefet olması ne kadar da iyimis Gürsel beyin zorlamasıyla bunlar geliyorlar keyiflerinden degil

Ahmet çavuş
Ahmet çavuş - 2 ay Önce

Hay MasAllah biraz erken olmadı mi bari durasalardi depremin 100 yılında gelseler di

Hakan
Hakan - 2 ay Önce

Gelsinler, Elazığ köy haline nasıl dönüştürüldü görsünler...

BK
BK - 2 ay Önce

Buda mı müjde.

Ramo
Ramo - 2 ay Önce

Gelenler ne yaptı ki boş bence

Soyğha
Soyğha - 2 ay Önce

Gelsin görsünler Elaziği ne hale getirdiler sevgili belediye baskanlari

Gelsinler
Gelsinler - 2 ay Önce

Gelenleri gene üç beş şak şakçıyla buluşturmayın. Gerçek köylü gerçek şehirli mağdurla buluşturun. Görün bakalım köylü ve şehirli ne kadar dertli

Güle güle
Güle güle - 2 ay Önce

Boş haber yapmak ancak bizim isimiz


SIRADAKİ HABER

banner7