TDV Elazığ’da Depremzede Öğrencilere Kırtasiye Yardımında Bulundu!

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Merkezi tarafından Elazığ şubesine gönderilen kırtasiye setleri ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıldı.

TDV Elazığ’da Depremzede Öğrencilere Kırtasiye Yardımında Bulundu!

TDV, eğitim faaliyetleri kapsamında yurt içinde eğitim kurumları inşa etmenin yanı sıra ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımlarını da sürdürüyor.

Elazığ İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesi işbirliğinde yüzlerce depremzede öğrencinin kırtasiye ihtiyacı karşılandı.

TDV Genel Merkezi tarafından 300 koli halinde Elazığ Şubesi’ne gönderilen kırtasiye malzemesi 24 Ocak depremi sonrası Kırklar Mahallesi ve Aşağı Demirtaş’ta kurulan konteyner kentlerde ikamet eden depremzede öğrencilere ulaştırıldı.

Kırtasiye malzemelerinin dağıtımında; Elazığ İl Müftüsü ve TDV Elazığ Şube Başkanı Selami Aydın ile birlikte, TDV Elazığ Şube Yöneticisi Evren Atal, Gençlik Koordinatörü Abdullah Turgut, Konteyner Kent Sorumlusu Bilal Dal, TDV Gönüllüleri ve İl Müftülüğü Afet Acil Durum ve İnsani Yardım Ekibi yer aldı.

Müftü Aydın’ın iştirakiyle yapılan dağıtım; Kırklar Mahallesi Konteyner Kent Spor Sahası ve Aşağı Demirtaş Konteyner Kent EBA Destek Noktası’nda gerçekleştirildi.

Yapılan yardımdan dolayı hayli mutlu oldukları gözlemlenen çocuklarla bir süre sohbet eden İl Müftüsü Selami Aydın öğrencilere başarılar diledi.

MÜFTÜ AYDIN: KONTEYNER KENTTEKİ ÖĞRENCİLERİMİZİ DE SEVİNDİRECEĞİ İNŞALLAH

Müftü Aydın yaptığı değerlendirmede, “Bugün burada dağıtımını yaptığımız kırtasiye malzemeleri ile aslında depremzede çocuklarımızın gönüllerine dokunduk. Hayırseverlerin bağışladığı kırtasiye malzemelerini eğitimlerine devam etmeye çalışan yavrularımıza ulaştırdık.

Bilindiği üzere Türkiye Diyanet Vakfımız çok geniş çerçevede hizmet veren bir kurum. Gerek ülkemizde gerekse yurt dışında insani yardımlar başta olmak üzere eğitim ve öğretim alanında da önemli hizmetler yürütüyor.

İhtiyaç sahibi insanların her zaman hizmetinde olan TDV’nin yardımları bundan sonrada devam edecek. Salgın hastalığı da dikkate alarak hizmetlerimizi arttırmanın gayretinde olacağız. Önümüzdeki günlerde diğer konteyner kentteki öğrencilerimizi de sevindireceği inşallah. Bu vesile ile TDV Genel Merkezimize ve bu organizasyonda yer alan görevlilerimize çok teşekkür ediyor, öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 3 hafta Önce

bari siz yapmayın, siz yapmayın MÜFTÜLÜK ve MÜFTÜ BEY.... iyilik de, yardım da, sadaka da GİZLİ olmaz mı? bu ne Allah aşkına dağıttığınız 3-5 koli kırtasiye malzemesi, çağırdığınız gazetecilerin haddi hesabı yok....

SIRADAKİ HABER

banner7