TEİAŞ Genel Müdürü Kaldırım, Elazığ’a Geldi

Elazığ’a gelen TEİAŞ Genel Müdürü Orhan Kaldırım, personeliyle iftarda bulundu ardından bir takım ziyaretler gerçekleştirdi.

TEİAŞ Genel Müdürü Kaldırım, Elazığ’a Geldi

Türkiye Elektrik İletim Şirketi Genel Müdürü Orhan Kaldırım Elazığ’a geldi.

Kaldırım’ın ilk durağı bölge müdürlüğü oldu.

Personeli ile birlikte Kaldırım’ı ağırlayan TEİAŞ Bölge Müdürü Ahmet Sanaç, müdürlüğünün çalışmaları hakkında brifing sundu.

Kaldırım daha sonra personeli ile iftarda buluştu.

SANAÇ: YOĞUN GAYRET SARF ETMEKTEYİZ

İftar programında konuşan TEİAŞ Bölge Müdürü Sanaç, “İnsanlar arasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve kalplerde sevginin arttığı mübarek ramazan ayının hepimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. TEİAŞ 13.bölge müdürlüğü Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl, Tunceli ve Diyarbakır ilinin bir kısmını kapsayan enerji iletim voltları ve enerji üretim merkezlerinin bakım onarım ve tesis işlerini yürütmektedir. 13. Bölge Müdürlüğü çalışanları olarak elektrik enerjisinin günümüzde insan hayatı için hava ve su kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle elektrik enerjisi iletimi görevimizi kesintisiz, kaliteli ev çevreye duyarlı bir şekilde yürütmek için yoğun gayret sarf etmekteyiz” dedi.

KALDIRIM: BUNUN BİLİNCİ İLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRMEKTEYİZ

Türkiye Elektrik İletim Şirketi Genel Müdürü Orhan Kaldırım ise konuşmasında, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yerimizin bilinci ile idraki ile TEİAŞ’ı başarıdan başarıya koşturacağımızdan şahsım olarak en ufak bir şüphem yoktur. Bildiğiniz gibi TEİAŞ iletim sisteminde şebeke işletmeciliği ve aynı zamanda elektrik istasyonunun sistem işletmeciliği üretmektedir. TEİAŞ stratejik büyüklüğün ve önemi ile Türkiye’nin en önemli kitle araçlarından yararlanmaktadır. Güçlü TEİAŞ Güçlü Türkiye yolunda atılmış en iyi adımlardan bir tanesidir. Zaten bunun bilinci ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diye kaydetti.

Kaldırım, 2018 yılında 2017 yılına göre arıza endekslerinin yüzde 61 azaldığını, 2019 yılında ise bu rakamın yüzde 43’e düştüğünü ifade ederek, “2018 yılına göre arıza endeksimiz %61 2019 yılının ilk 4 ayında, 2018 yılının ilk 4 ayına göre  %43, aynı şekilde azalmıştır. Diğer bir konu yatırım gerçekleştirmesi. Onda da aynı şekilde 2018 yılında, 2017 yılına göre %7.2 bir artış. 2019 yılının ilk 4 ayı ile 2018 yılının ilk 4 ayını karşılaştırdığımızda aynı şekilde %43 bir artış meydana gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Kaldırım, Mimar Mühendisler Grubu Elazığ Şubesi ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ziyaretiyle Elazığ’daki temaslarını tamamlayarak, kentten ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103