Tek Liste İle Başkan Bulut Yeniden Görevde

Elazığ Teknikerler Derneği Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Tek Liste İle Başkan Bulut Yeniden Görevde

Elazığ Teknikerler Derneği’nin olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen Genel Kurulda Başkan Zühal Bulut güven tazeledi.

Elazığ Teknikerler Derneği 1. Olağan genel kurulu gerçekleştirildi.

MESLEK YÜKSEKOKULLARININ ÖNEMİNE VURGU

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda üyelerine seslenen Başkan Zühal Bulut, teknikerlere lisans tamamlama haklarının verilmesi gerektiğini ifade ederek ” Meslek Yüksekokullarının endüstri ve sanayi nitelikli teknik eleman yetiştirmek amacı ile kurulmasına karşın zaman içinde kuruluş amacından sapan bir düşünceyle sermaye sahiplerinin teçhizat ve makinası önünde köleleştirilmiştir. Meslek Yüksekokullarının YÖK için istihdam kaynağı, yerel yönetimler için gelir kaynağı, siyasiler içinde yardım kaynağı, aileler içinde umut kaynağı olduğu bir ortamda bu okullarından mezun olanların temel insani haklarının gasp edildiği acı bir tablodadır” dedi.

BULUT:  KİMSENİN HAKKINI YEMEYECEĞİZ KİMSEYE DE HAKKIMIZI YEDİRMEYECEĞİZ

Konuşmalarına “Bu mücadelede görüntüsü olan ancak sesi çıkmayan teknikerlerin en kısa zamanda derneğimize üye olmaları bu haklı mücadelemizde bizlere destek vermelidirler” diye devam eden Bulut, “Aksi takdirde ilelebet sessiz kalmayı ve verilmeyen hakları kabul etmiş olmalıdır. Bizler kimsenin hakkını yemeyeceğiz kimse yede hakkımızı yedirmeyeceğiz faturası ne olursa olsun mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz” sözlerini kaydetti.  

KOCA: ELAZIĞ TEKNİKERLER DERNEĞİ’NİN BATMAN’I GEÇECEĞİNE İNANIYORUM

Genel Kurulun divan başkanlığını yapan Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca’da önemli açıklamalarda bulunarak “Teknikerler derneğinin en çok üyeye sahip olduğu şube olarak, Batman’ın olduğu söylendi. Böyle güzel bir çıkışla Elazığ Teknikerler Derneği’nin üye bazında Batman’ı gececiğine ve Türkiye’de ender illerden biri olacağına inanıyorum.Sayın Başkanım Teknikerlerin Sıkıntılarını az ve öz bir şekilde izah ettiler burada en önemli vurgu teknikerlerin bir umut kolu olarak addedilmesi bende buna katılıyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109