TEKNOFEST İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

Sanayi ve Tekonoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da övgüsünü alan Elazığ OSB İnovasyon Merkezi’nde TEKNOFEST 2021 yarışmasına hazırlanan gençler, üretecekleri roketi Vali Erkaya Yırık’a anlattılar.

TEKNOFEST İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

Elazığ Organize Bölgesi’nde eski bir garaj, hayallerini gerçekleştirmek isteyen gençler için inovasyon merkezine dönüştürüldü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Elazığ OSB’deki eski bir garajı, Cazibe Merkezlerini Destekleme Programıyla inovasyon ve tasarım merkezine dönüştürdük. Sanayiciler, akademisyenler ve en önemlisi yenilikçi fikirleri olan öğrencilerimize hizmet veriyor. Bölgeye katma değer sunan merkezin kapıları 7/24 açık” ifadeleri ile merkezden övgüyle bahsetmişti.

Merkez, Fırat Üniversitesi’nin geleceğin teknoloji yıldızı olmak isteyen gençlerine ilham kaynağı oldu. 2019’da garajdan dönüştürülen inovasyon merkezinde çalışmalara başlayan öğrenciler, 2020 yılında, Türkiye’nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e katılarak, Türkiye beşincisi oldu.

TEKNOFEST 2021’ye göz diken Gökruh Roket Takımının kaptanı Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi İsmet Özen, Elazığ Valisi Erkaya Yırık’a hazırladıkları roketi tanıttı.

YIRIK: SON DERECE ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA

Vali Yırık, “Taşı delen, suyun kuvveti değil; taşı delen damlaların sürekliliğidir. Onun için bu çocuklarımızın sürekli yapacakları çalışmalarla inşallah kendi sanayisine çok rahat kurulmuş, kendi silahlarını, füzelerini, araçlarını üreten ülke olmaya devam edeceğiz Allah’ın izniyle. Bu belki alan olarak çok büyük bir yer değil ama fikir olarak, düşünce olarak bir özgüven, cesaret olarak son derece önemli bir çalışma, önemli bir buluşma” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103