Temizlik Kampanyası Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi çevrenin korunması ve daha temiz bir Elazığ için başlattığı temizlik kampanyasına devam ediyor.

Temizlik Kampanyası Devam Ediyor

Bir yandan günlük temizlik çalışmalarını aksatmadan sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bir yandan da belirlenen program dâhilinde mahallelerde geniş kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

KIZILAY VE YILDIZBAĞLARI MAHALLESİNDE KAPSAMLI TEMİZLİK

Ekipler, temizlik kampanyası kapsamında Kızılay ve Yıldızbağları mahallelerinde geniş kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi. 

Mahalle muhtarlarıyla koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalar kapsamında mevsim koşulları gereği ağaçlardan dökülen yaprak ve bitkiler vakumlu araçlarla süpürüldü. Sokak araları ve kaldırım üstleri yıkanarak mahalleler daha temiz bir görünüme büründü.

Mahallelerde yer alan çöp konteynerleri özel yıkama araçlarıyla dezenfekte edildi. Kullanıma bağlı olarak yıpranan konteynerler ise bakım, onarım ve boyama işlemlerinin ardından tekrar vatandaşın hizmetine sunuldu.

Gün içerisinde vatandaşların sıklıkla kullandığı otobüs durakları ve çeşmeler 80 derecelik buharlı araçlar ile yıkanarak dezenfekte edildi.

İBADETHANELER YIKANARAK DEZENFEKTE EDİLDİ

Ekipler ayrıca vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda ibadetlerini yerine getirmeleri için Kızılay mahallesi Haylani Kebir Camii’ni ve Yıldızbağları Mahallesinde bulunan Cemevi’nin içini ve dışınıayrı olacak şekilde yıkayarak hijyenikhale getirdi.

Özellikle vatandaşların temas ettiği alanlar özel ilaçlı sular kullanılarak titizlikle temizlendi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Temizlikten bihaber
Temizlikten bihaber - 9 ay Önce

Temizliğin kampanyası olmaz,seferberliği olur.Artık inşaat park temizlik bunlar haber yapılıyorsa demek ki İlker yolunda değil.Olayları hikayeleştirip toplumun ruhunu okşamanız,gözlerinde parıldamanız,yüreklerine dokunmanız gerek ama bunun için söz sahibi olanların seçimi ile başlar.Seçimler doğru olursa bunlar yoksa işte bunun gibi sokak süpürmeyi haber yapma ihtiyacı duyarsınız.

Kuru kuru gadan alam gakko
Kuru kuru gadan alam gakko - 9 ay Önce

Evet gerçekten asli görevleri bile haber yapıp birde Allah razı olsun.Temizlik işleri hele bu dönemde daha yoğun olmalıyken maalesef zaten bu haberi yaptırarak işlerin iyi olmadığı belli.

Kral 23
Kral 23 - 9 ay Önce

Normal işler nerede altyapı terminal noldu kent meydanı nerde yollar berbat köye döndük nerde belediyecilik yazık şehre yeni imar berbat hizmet yok muş bingöl geçti bizi Köye döndük Elz Köy olduk kandırın yazık bu şehre normal işler ne zaman hizmet oldu

Gakgo
Gakgo - 9 ay Önce

Allah razı olsun çok güzel bir faaliyet yanlız çöp kovaları arada bir boyansa daha iyi olabilir

SIRADAKİ HABER

banner103