Teşkilatın Kuruluş Yıldönümü Törenle Kutlandı

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 178. yıl dönümü törenle kutlandı.

Teşkilatın Kuruluş Yıldönümü Törenle Kutlandı

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 178. yıl dönümü münasebetiyle Öğretmenevi önündeki Atatürk anıtına İl Jandarma Komutanı Albay Özay Eryürek ve jandarma personelleri tarafından çelenk sunumunun ardından İl Jandarma Komutanlığında program düzenlendi.

Gerçekleştirilen programa Vali Murat Zorluoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Özay Eryürek, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, Kurum Müdürleri, Jandarma Personeli ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Jandarma Genel Komutanı Org. Yaşar Güler’in kutlama mesajı ile Jandarma Genel Komutanlığının tarihçesi okundu.

Mensubu olmaktan gurur duyduğu Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 178’inci yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içinde olduğunu belirten İl Jandarma Komutanı Albay Özay Eryürek; “Başarılarla dolu 178 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır.

Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız.

Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Yerleşik kurum kültürü ve kimliğine sahip personeli ile Jandarma; üstün birlik ve silah arkadaşlığı ruhu; vatandaşa insan merkezli, adaletli, sevgi ve şefkatle, birleştirici ve kucaklayıcı yaklaşımı ile her zaman milletinin yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir.

Jandarma; üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatı olmuştur.

Kahramanca, canı pahasına her türlü zor koşullarda en zor arazi kesimlerinde teröristle mücadele harekâtı icra eden Jandarma, Emniyet Teşkilatımız ve diğer Kurum ve Kuruluşlarla tam bir koordine içinde bağrından çıktığı milletinden aldığı destekle fedakârca görev yapmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli görevlerini icra ederken ve hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber almakta ve her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içinde aramaktadır.

Yurdumuzun her köşesinde, halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan ve devletin halka açılan penceresi konumunda olan Jandarma;

- Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimseyen ve halkımızla bütünleşmiş,

- Modern teknolojinin bütün imkânlarını etkinlikle kullanabilen, milli, ahlaki ve mesleki değerlerle yetişmiş personeliyle üstün bir vazife anlayışı, büyük bir sorumluluk duygusu ve özveriyle verilen tüm görevleri yerine getirme gayret, azim ve inancı içerisindedir.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, Jandarma Teşkilatının ulaştığı bugünkü onurlu seviyede emek, gayret ve alın terleri bulunan saygıdeğer komutanlarımıza ve değerli mensuplarımıza müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizlere bırakılan bu güçlü ve değerli mirastan dolayı Jandarma Teşkilatı onları daima minnetle anacaktır.

Jandarma Teşkilatının 178’inci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anar, Jandarma Teşkilatının fedakâr personel ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

178 yıldır ulusuna ve ülkesine hiçbir karşılık beklemeksizin fedakârca ve kahramanca hizmet eden; tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu, Kanun Ordusu Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli adına, bu mutlu günümüze teşriflerinizden dolayı en derin saygılarımı sunarım.” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Jandarma konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali Murat Zorluoğlu, Albay Özay Eryürek ve Emniyet Müdürü Doğan Cangül tarafından ödülleri verildi.

Jandarma komutanlığı emrinde görevli köpek unsurlarıyla narkotik ve patlayıcı madde imha timinin gösterileri ve Jandarma personelinin tören yürüyüşü ile devam eden program daha sonra Vali Zorluoğlu ve davetliler ile birlikte araç, silah ve özel malzeme sergilenen stantları gezerek silah ve mühimmatlar hakkında bilgi aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7