THY'den Yolcuları Kızdıran Karar!

THY, yurtdışı uçuşlarında bazı müşterileri hariç diğer tüm yolcular için koltuk seçimlerinin ücretli olacağını duyurdu.

THY'den Yolcuları Kızdıran Karar!

Türk Hava Yolları'nda (THY) yıllardır ücretsiz yapılan “check in işlemi” yani koltuk seçimi yurtdışı uçuşları için artık ücretli yapılacak. Uçuş firması bir müşterisine gönderdiği mailde, “Tüm yurtdışı seferlerde (asimetrik ve offline uçuşlar hariç) ekonomi standart koltuklar 12 Kasım 2020 tarihinden itibaren uçuş 01 Ocak 2021 tarihi sonrası için ücretli olarak seçime sunulacaktır” ifadesi yer aldı.

KİMLER ÜCRETLENDİRMEDEN MUAF?

Gönderilen bilgi mailinde, Miles&Smiles Elit/Elit Plus üyeler ile kurumsal (CLID) ve denizci (SEMN yolcuların ücretli koltuk uygulaması olan uçuşlarda, standart koltukları ücretsiz seçebileceği belirtildi. 

KOLTUK SEÇİM SÜRELERİ İSE TABLO İLE ŞÖYLE BELİRTİLDİ;

İç hat seferlerinde standart koltuklar paket seçimine göre ücretli veya ücretsiz, uçuşa son 6 saat kala tüm koltuklar ücretsiz sunulmaktadır. Miles&Smiles Elit / Elit Plus, Kurumsal (CLID) ve Seamen (SEMN) yolcularımıza tüm paket seçimlerinde standart koltuklar ücretsiz, diz mesafesi geniş koltuklar ücretli olarak sunulmaktadır.

Dış hat seferlerinde uçuşa son 26 saat kala tüm koltuklar ücretsizdir. Miles&Smiles Elit / Elit Plus, Kurumsal (CLID) ve Seamen (SEMN) ücretli koltuk uygulaması olan tüm dış hat seferlerde standart koltuklar ücretsiz,diz mesafesi geniş koltuklar ücretli olarak sunulmaktadır.

Teknik ve operasyonel sebeplerden ötürü bazı seferlerde ücretli koltuk seçimi uygulaması sunulamamaktadır.

Anadolujet iç hat seferlerinde standart koltuklar paket seçimine göre ücretli veya ücretsiz, uçuşa son 6 saat kala tüm koltuklar ücretsiz sunulmaktadır. Anadolujet dış hat seferlerinde tüm koltuklar uçuşa son 26 saat kala ücretsizdir.

Kararın azalan gelirlerin ardından alındığı iddia edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Çoğ gızdım aşırı sinirliyim mayomiye giderken nası seçemem goltuğu

SIRADAKİ HABER

banner109