TİMEF’te Kadın Hakimiyeti

Tüm İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF) 4. Olağan Genel Kurul Toplantısında 5 kişilik yönetim kurulunun 3’üne kadın gazeteciler seçildi.

TİMEF’te Kadın Hakimiyeti

Tüm İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF) 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Federasyonun Ankara’daki Genel Merkezinde gerçekleştirilen Genel Kurulda, Yönetim Kurulu’nun beşte üçüne kadınlar seçildi.

TİMEF 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Divan Heyeti başkanlığına Yaşar Ateşsoy, Divan Başkan Vekilliğine Hasan Özdemir, Katip Üyeliklere Ceyhun Özer ve Turgut Dağdeviren’in getirildikleri Genel Kurulda, TİMEF Genel Başkanlığına yeniden Şakir Gürel, Genel Başkan Vekilliğine ve Genel Muhasipliğe Ünye Medya ve İletişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tapdık, Genel Sekreterliğe Kdz. Ereğli Medya ve İletişim Derneği Başkanı Doğan Gönüllü, Genel Başkan Yardımcılıklarına Karaman Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Senem Yavuzaslan ile Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Dürdane Özer Tunur seçildiler.

TİMEF Denetleme Kurulu Başkanlığına Diyarbakır Medya ve İletişim Derneği Başkanı Mehmet Dalgıç, Disiplin Kurulu Başkanlığına da Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Şahin Özer seçildiler.

GÜREL: HAZİRUNA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM

Genel Kurulda Yönetim organlarının seçilmesinin ardından bir teşekkür konuşması yapan Genel Başkan Şakir Gürel, “ Yeniden Genel Başkan sevilmeme oy birliği ile karar veren haziruna teşekkürlerimi sunuyorum. ’Medya’nın Kadın Dili’ adıyla AB Projesi gerçekleştiren bir Medya Sivil Toplum Kuruluşu olarak Doğan bey ve benimle birlikte beş kişilik Yönetim Kuruluna üç kadının seçilmiş olması, bugüne kadar tamamı erkeklerden oluşan bir Yönetim Kurulu’ndaki anlayışın, pozitif anlamda değişimin güzel bir örneğini oluşturmuştur. Dilerim ki, bu sayı ve oran bundan sonra azalmadan artarak devam etsin” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109