TOKİ, Deprem Sonrası 20 Binden Fazla Konutun Çoğunluğu Tamamlandı

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından kent genelinde 20 binden fazla konutun çoğunluğu tamamlandı.

TOKİ, Deprem Sonrası 20 Binden Fazla Konutun Çoğunluğu Tamamlandı

Çekilen kuralarla yeni evlerine kavuşan vatandaşlar, deprem sonrası yaşadıkları büyük sıkıntıların giderildiğini ve yeni bir Elazığ’ın inşa edildiğini söyledi. 

24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde Elazığ’da 37, Malatya’da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti, iki şehirde 25 binden fazla konut ise hasar gördü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Elazığ'da 20 binden fazla konutun inşa edilmesi için çalışma başlatıldı. Çalışmalar kapsamında şuana kadar binlerce konut biterek sahiplerine teslim edildi.

Yeni evlerine kavuşan depremzedeler, bu kadar kısa bir sürede evlerinin teslim edilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Özellikle deprem sonrası yaşadıkları sıkıntıların giderildiği ve Elazığ’ın adeta yeniden inşa edildiğini dile getiren depremzedeler, yeni evlerinin eskisinden daha iyi olduğunu kaydetti.

BULUT: DEPREM SONRASI ÇOK BÜYÜK SIKINTILAR YAŞADIK, BU SIKINTILAR İÇERİSİNDE EVLERİMİZİ DEVLETİMİZ YAPTI

Zülfikar Bulut, "Depremden önce 33 yıllık kooperatifimiz evimiz vardı. Deprem yaşadık ve sonrası çok büyük sıkıntılar yaşadık. Bu sıkıntılar içerisinde evlerimizi devletimiz yaptı. TOKİ marifetiyle yapılan evlerimize taşındık. Bir sıkıntımız yok, evlerimiz iyi. Evlerimiz kısa bir süre içinde yapılıp teslim edildi. Bundan daha iyisi olamaz. Ufak tefek aksaklıklar, sıkıntılar varsa da yetkililere iletince bunları gelip gideriyorlar" dedi.

ELMA: YAPACAKLARINDAN FAZLASINI YAPTILAR

Yaşar Elma, "Buraya taşınalı üç ay oldu, rahatız, evlerimiz sıcak. Allah, devletimize zeval vermesin. Ben çok memnunum, eski evden çok iyi. Burada bir şehir yaptılar ve yapacaklarından fazlasını yaptılar” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2021, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
SÜRSÜRÜ
SÜRSÜRÜ - 2 hafta Önce

SÜRSÜRÜ MERKEZİNDE Kİ TOKİLER İÇİN NE ZAMAN KURALAR ÇEKİLECEK? BİLEN VARSA LÜTFEN YAZABİLİR Mİ? 1 YIL OLACAK...

gakgo
gakgo @SÜRSÜRÜ - 2 hafta Önce

Sürsürü Malatya Diyarbakır yada Bingöle bağlı olsaydı anında kurası çekilp düşük ücretle hak sahiplarine teslim edilirdi. ALLAH herkese Malatya vekili abla nasip etsin anlamışşınızdır

DEPREM BİTMEZ
DEPREM BİTMEZ - 2 hafta Önce

orta hasarlı binalarda binlerce vatandaş tehlike içinde yaşamaya devam ediyor 5 in üzerinde bir deprem olursa meydana gelecek can ve mal kaybı büyük olacaktır

mustafa paşalı
mustafa paşalı - 2 hafta Önce

konutlar iyi yada kötü bitti başla göz üstüne birde kişilere maliyeti ne kadar onu açıklasanız?

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109