TOKİ, Elazığ’da 136 Arsayı Satışa Çıkardı

Elazığ’da satışa çıkan arsalardan 119’nunun konut, 8’erinin ticaret ve konut alanı olduğu bir de içinde tarla bulunduğu belirtilirken, ihalenin 6 Temmuz’da online gerçekleştirileceği aktarıldı  

TOKİ, Elazığ’da 136 Arsayı Satışa Çıkardı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ’da 119’u konut, 8’eri ticaret ve konut alanı, birde içinde tarla bulunan toplamda 136 arsasatışa sundu. Satışın 6 Temmuz’da açık artırma yöntemi ile online gerçekleştirileceği bildirildi.  

TOKİ Başkanlığı 9 ilde 187 arsayı satışa açık artırma yöntemi ile satışa sundu. Deprem sonrasında Elazığ ve Malatya’da 25 binden fazla konut inşa eden ve büyük bir bölümünü tamamlayan TOKİ’nin satışa sunduğu 187 arsadan 136’sının Elazığ’da olduğu aktarıldı.

Elazığ’da satışa çıkan arsalardan 119’unun konut, 8’erinin ticaret ve konut alanı olduğu birde içinde tarla olduğu kaydedildi.

Satışa çıkan arsalardan 33’ünün Aksaray, 44’nün Sürsürü Mahallelerinde olduğu, diğerlerinden 14’ünün Aşağı Holpenk, 5’inin Bizmişen, 14’ünün Gümüşkavak ve 22’sinin Mornik bölgesinde yer aldığı ifade edildi.

Konut ve ticaret alanı niteliğindeki arsaları alıcıların, yüzde 25 peşinat, 60 ay vade ile sahip olabileceği, açık artırmanın ise Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında 6 Temmuz 2021 Salı günü saat 10.30’da internetten online katılımla gerçekleştirileceği belirtildi.

Deprem sonrasında bir çok noktada konutların yapıldığı Elazığ’da, satışa çıkan arsaların da yeni konutların yapıldığı bölgeler civarında olduğu, yatırım için önemli bir fırsat olduğu dile getirildi.

SATIŞA İLİŞKİN DETAYLI BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 11:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 4 ay Önce

Siz bu emlakcı lar Elazığ'ın yüz karasısınız sahtekarlar daha hangi arsanın oldugunuz bile bilmeden hemen parlat park de yol de atmak serbest zaten elazığda ki emşakcıların yüzde 95 i üçkagıtcı dolandırıcı ben yerinizde olsam hiçbir emlakcı ile iş yapmam

Galerici emlakçı
Galerici emlakçı @Halk - 4 ay Önce

Niye öle diyisin gakgo biz olmasak ev bulabilirsiz sanki sahibinden ev kiralama satma yassak olur yakında reis duy sesimizi

Elazığ lı
Elazığ lı - 4 ay Önce

Toki kafayı yemiş. Dönümü 1 milyon tl den arsa satmak nedir. Hırhırik de bile dönümü 700 bin. El insaf

Emlakçı
Emlakçı - 4 ay Önce

Parası olan yatırsın alsın hemen çok değerli buralar etrafı yeşil alan cami yapılacak önü açık çok iyi çok

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109