TOKİ Fırat Ortaokulunda Bilim Şenliği

TOKİ Fırat Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan çalışmalarla 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Fuarda 34 farklı proje sergilendi.

TOKİ Fırat Ortaokulunda Bilim Şenliği

TOKİ Fırat Ortaokulunda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Fuarda öğrencilerin hazırladığı 34 farklı proje sergilendi. 

Açılan fuara Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Güven, Orman Bölge Müdürü Vekili Halim Özdemir, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Talat Efe, TÜBİTAK Temsilcisi Prof. Dr. Mahmut Doğru, Fırat Enerji Şube Başkan Vekili Zöhre Esen, MEB Şube Müdürleri Cemal Durak, Kazım Karaca, Hüseyin Doğan, Bahçeşehir Okulları Kurucusu Harun Yağdıran, veliler ve öğrenciler katıldı.

Öğrenciler fuarda yıl boyunca araştırdıkları ve deneyimledikleri projelerini sergiledi, fuarı gezenlere de yaptıkları çalışmaları anlatarak bilgi verdi.

“BİR PROJEMİZ KAYSERİ’DE TÜBİTAK YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ İÇİN YARIŞMAKTADIR”

Okul Müdürü Turgay Aba yaptığı konuşmada, “Okulumuz Çayda Çıra mahallesinde tek ortaokul ve ilkokul olarak bölgedeki velilerimizin öğrencilerine hizmet vermektedir. Öğrencilerimizi Türk milli eğitiminin amaçları doğrultusunda hayata sürece hazırlamada öğretmenlerimiz elinden gelen gayret ve çabayı göstermektedir. Çocuklarımızın sorumlu birey, iyi bir Türk vatandaşı olması konusunda bütün emeklerini ortaya koymaktadırlar. Bundan dolayı bütün öğretmen arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Fırat Üniversite’sinin destekleriyle beraber bütün hocalarımız çok güzel projeler ürettiler. Bu projelerin üretilmesi sonucunda şu anda Kayseri’de yine TÜBİTAK yarışmasında bir projemiz Türkiye birinciliği için yarışmaktadır. Hocalarımızın gayret ve emeklerine, öğrencilerimizin gösterdikleri ilgiye, alakaya teşekkür ediyorum. Serginin mahallemize, çevremize ve Türk Milli Eğitimine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.   

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler izlendi.

Şenlik havasında gerçekleşen programda öğrenciler hünerlerini sergileyerek renkli görüntüler oluşturdu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 16:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

toki fırat ortaokuluna GERÇEKTEN tebrikler. sürekli kendini geliştiriyor, bu okul ilerde elazığ ın en iyi ortaokulu olacak. (başarının temelini oluşturan toki fırat ilkokulunu da unutmamak lazım.)

SIRADAKİ HABER

banner7