TOKİ Karşıyaka'daki Konutların Geri Ödeme Fiyatlarını Açıkladı

Karşıyaka Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında TOKİ tarafından yenilenen konutların geri ödeme planları belli oldu. 2+1 konutların geri ödemesi için 180 ay 3+1 konutların geri ödemesi için ise 156 ay vade ile taksitlendirileceği duyuruldu.

TOKİ Karşıyaka'daki Konutların Geri Ödeme Fiyatlarını Açıkladı

Karşıyaka Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan konutların geri ödeme planı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde kura çekilişi yapılan hak sahiplerinin geri ödeyecekleri miktar ve taksitlendirme süreci ayrıntılarıyla duyuruldu.

Hak sahiplerinin Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama işlemleri, T.Halk Bankası Elazığ Şubesinde 16/12/2020 – 12/01/2021 tarihleri arasında, gerçekleştirilecek.

2+1 KONUTLAR 180 AY 3+1 KONUTLAR 156 AY VADEYLE ÖDENECEK

Konutlar, Hak sahiplerinin arsa ve enkaz bedelinden kalan borçları var ise, 2+1 Konutlar için 180 ay, 3+1 Konutlar için 156 ay vade ile taksitlendirilecek. İsteyen hak sahipleri borçlanma bedellerini peşin olarak ödeyebilecekler.

GERİ ÖDEMELER TÜFE VE ÜFE’YE GÖRE ARTIRILACAK

Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki altı aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı, TÜİK tarafından belirlenen TÜFE ve Yİ-ÜFE oranlarından en düşük olanı dikkate alınarak artırılacak.

Konutların ilk taksit ödemeleri sözleşme imzalama tarihini takip eden ay başlayacak. İlk dönemsel artış, Temmuz-2021 döneminde uygulanacak.

KONUTLARIN TESLİMİ ŞANTİYEDE OLACAK

Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacak. Şantiyede yapılacak konutun fiili teslimi sırasında; konut alıcılarının Kimlik belgesi, Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası, Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi ve Fatura belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

ENKAZ BEDELLERİ VE YENİ EVLERİN FİYATLARI AÇIKLANDI

439 adet konut ve 29 adet dükkanın geri ödeme planları da ayrıntılı bir şekilde açıklandı. Hak sahiplerinin eski arsa enkaz bedelleri ve yeni konutlarının satış bedelleri vatandaşlara iletildi.

Açıklanan fiyatlarda eski arsa enkaz bedeli ile satış fiyatı çıkartıldığında hak sahiplerinin geri yapacakları ödeme fiyatı tespit edilmiş olacak.

TOPLAM GERİ ÖDEME ESKİ EVİN DURUMUNA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERDİ

Karşıyaka Mahallesi’nde 2+1 konutlarda hak sahiplerinin toplam geri ödemeleri yaklaşık olarak 2 bin TL’den başlıyor ve 8 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

3+1 evlerde ise yaklaşık olarak toplam geri ödeme 100 bin TL civarında oluyor.

Bazı hak sahiplerinin ise eski arsa enkaz bedeli ile satış fiyatı çıkartıldığında geriye bir ödeme yapmayacakları da görülüyor.

İŞTE HAK SAHİPLERİNİN GERİ ÖDEME TABLOLARI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şevket
Şevket - 8 ay Önce

Geri ödemeleri ve arsa ve yapı enkaz bedelleri makul olmuş, teslimatının da hemen başlanacak olması da iyi olmuş hemşehrilerimiz biran önce otururlar hayırlı uğurlu olsun

ibrahim
ibrahim @Şevket - 8 ay Önce

iyide 18 Yıl faizsiz ödeme nerde 0cak ve temmuzda zam yapılacak diyor.

Adem tuna
Adem tuna - 8 ay Önce

Bence hem yazının içeriği hem de tablo hiç anlaşılır değil

ELAZIĞ
ELAZIĞ - 8 ay Önce

Bizmişrndeki tokiler bitti hak sahipliği kurası çekildi ama halaaaa kat kuraları çekilmedi ne zmn bilgisi olan var mı yada buhaberleri yayınlayan yayıncı kuruluş lutfen bilgi verirmisiniz

Semih comert
Semih comert - 8 ay Önce

İsyerleri için ne kadar olduğu yazmiyor

Anladığım Kadarıyla
Anladığım Kadarıyla @Semih comert - 8 ay Önce

Kentsel dönüşümde Hak sahibinden fazla konut sayısı var. İşyerlerinde hak sahibi yok fazla olan konutlar ve işyerleri muhtemelen TOKİ tarafından satışa çıkarılacaktır. Kentsel dönüşümde müteahhit nasıl işyerlerini kendine alıyorsa burada da öyle gibi

Ömer dal
Ömer dal - 8 ay Önce

Peşin ödemelerde indirim varmış bilgisi olan yazsın

Zaza
Zaza - 8 ay Önce

Anlamadığım şey taksitler 500 ile 1000 lira arası olacaktı burda taksitler artiyor

Ms
Ms - 8 ay Önce

Çok güzel bir haber olmuş çok teşekürler Elazığ sonhaber

Kadir
Kadir - 8 ay Önce

Ben abdullahpaşada oturuyorum evimiz hafif hasarlı idi kentsel dönüşümden dolayı yıktılar dedi peki 2 yıl ödemesiz 18 yıl şimdi diyorlar hemen temmuz 2021 başlanacak bu nasıl iş anlamafım


SIRADAKİ HABER

banner103