Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya da Katıldı

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı yapıldı. Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya’nın da katıldığı toplantıda gündemi, Türkiye’nin iç ve dış politikaları ile ekonomi oluşturdu.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya da Katıldı

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı’nın divan toplantısı yapıldı.

İl Binasında düzenlenen toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardmcısı Mustafa Kaya ve partililer katıldı.

HACIBEKİROĞLU: TÜRKİYE’DE İŞSİZ İNSANIMIZ VAR

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, “2018’de 10.2 iken işsizlik 2019’da yüzde 13 işsizlik rakamları şu anda elimizde. Şu anda işsiz sayısı 2018’de 3 milyon 315 kişi iken 2019 yılında 4 milyon 253 bin kişi şu anda Türkiye’de işsiz insanımız var. Geçen yıla göre işsiz sayısında yüzde 22, yüzde 29 gerçekleşti. AK Parti iktidarında AK Parti iktidara geldiğinde 267 bin olan üniversite mezunu işsiz sayısı bugün 1 milyon 58 bin insana ulaştı” ifadelerini kullandı.

KAYA: DIŞ POLİTİKA BAZEN SUSMAYI BAŞARABİLMEKTİR

Saadet partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya da, “Maalesef dış politikada hiç olmadık kadar riskli ve nereye devrileceği belli olmayan bir süreçle karşı karşıyayız. Bir dönüyoruz Rusya’ya ‘seninle Astana’da beraberiz.’ Olmadı Amerika’ya ‘gel beraber güveni bölge kuralım,’ olmadı şöyle yapacağız, ‘Avrupa Birliği bunu dedi.’ Bu kafa karışıklığıyla beraber dış politika mı yönetilir? Bu kadar ne yapacağını bilmeyecek şekilde dış politika mı olur? Ben size bir şey söyleyeyim; dış politika bazen susmayı başarabilmektir. Susamayan adam dış politika yürütemez. Her bir şeyde yorum yapmak, her bir durumda yorum yaparak dış politikayı yönetmek diye bir şey olmaz” şeklinde konuştu.

KAYA: GELİNEN NOKTANIN YANLIŞ OLDUĞUNU NET BİR ŞEKİLDE İFADE EDİYOR

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine’de değinen Kaya, “Bakın kuvvetler ayrılığı prensibi olmazsa yani yasama, yürütme, yargı birbirinden bağımsız ve birbirini denetleyecek durumda olmazsa siz burada barışı ve huzuru tesis edemezsiniz. Toplumsal barışı tesis edemezsiniz. Eğer şeffaflık olmazsa eğer kurumsal akıl işlemezse devlet kurumları kendi aralarında birbirlerini denetleyecek şekilde hareket etmezlerse siz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ulaşmayı düşündüğünüz o hız varya sizin için felaket olur. Bugün gelinen noktada işte siz; Elazığ’da yaşıyorsunuz. Bir ilçe milli eğitim müdürü, ilçe milli eğitim müdürlüğünün şefliği, bütün bunlara varana kadar Ankara’da Külliye’de doğrudan Cumhurbaşkanının ağzına bakan, kilitlenen bir sistemle karşı karşıyasınız. Yürütebilecek bir sistem değil bu. Bugün birçok kişi, hatta AK Parti’de geçmişte siyaset yapan birçok kişi Saadet Partisi’nin geçmiş dönemde ortaya koyduğu gerekçelerle beraber bu gelinen noktanın yanlış olduğunu net bir şekilde ifade ediyor” dedi.

KAYA: DURDUĞU YERİ DOĞRU TARİF EDEREK YORUMLARA BULUNAN BİR SİYASİ YAPIDIR

Saadet Partisinin varlığının Türkiye’nin teminatı olduğunu vurgulayan Kaya, “Saadet Partisi; söylediklerinin haklı çıkmasıyla kahrolan bir hareketin mensuplarıdır. Ve Saadet Partililer nasıl ki 2011 yılında Suriye meselesi ilk ortaya çıktığında dönüp bütün Türkiye’ye, bütün dünyaya ‘yapmayın, etmeyin, bölgede ikinci bir Irak oluşturmayın’ diye canhıraş mücadele ettiyse ve bugün birçok kimsede Saadet Partisi’nin geldiği noktayı doğru kabul etmek zorunda kaldıysa değerli vatandaşlarımıza söylüyorum; Saadet Partisi bugün bir şey söylüyorsa bilin ki bütün boyutlarıyla değerlendirmiş, bütün boyutlarını masaya yatırmış, durduğu yerin kendisine göstermiş olduğu perspektife dünya meselelerini, Türkiye meselelerini doğru okumuş ve onu tavsiye ediyordur. Birlikte ve durduğu yeri doğru tarif ederek yorumlara bulunan bir siyasi yapıdır” diye konuştu.

HABER: SITKI TAŞEL
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7