Toplu Taşıma Araçlarında ‘Bir Gün’

Pandemi sürecinde toplu taşıma araçlarında covid-19 karşı alınan önlemler yeterli mi? Minibüsçü esnafının da ve vatandaşlarında beklentileri neler? Kanal Fırat Haber Muhabiri Talha Turgut’un haberini Erdem Doğan görüntüledi.

Toplu Taşıma Araçlarında ‘Bir Gün’

Pandemi süreci ile birlikte vatandaşların toplu taşıma araçlarına talebi azaldı.

Maske mesafe ve hijyen kurallarının dikkat edildiği toplu taşıma araçlarında “bir gün” nasıl geçiyor.

Pandemi sürecinde her ne kadar toplu taşıma araçlarını tercih edenlerin sayısı azalsa da özellikle hafta sonu kısıtlamasından muaf tutulanlar sefer sayılarının artırılmasını da talep etti.

Minibüsçü esnafı Başkan Şerifoğullarına da teşekkür etti.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
50 yıl geriden gelen şehir elazığ
50 yıl geriden gelen şehir elazığ - 2 hafta Önce

Minibüsle toplu taşıma mı olur? Fotoğraftaki o minibüse ayakta binebiliyor musunuz? Ayakta olduğunuz zaman dışarıyı görebiliyor musunuz?Bebek arabanız ile o minibüse binebiliyor musunuz? Hiç o Minibüslerde engelli aracı gördünüz mü? Onlarında biizm gibi toplu taşıma kullanma hakları yok mu? Toplu taşıma otobüs ile olur. Minibüs ile şehir içi toplu taşıma olmaz olamaz. 50 yıl önce vardı. Bizde 50 yıl geriden gittiğimiz için ancak bizde olur.Yaz mevsiminde 40 derecede camı bile açılmayan şu araçlarda taşıma yapılıyor. Klimaları açmıyorlar.
Malatya belediyesi 300 otobüs ile vatandaşına rahat toplu taşıma sunuyor. Bizim belediye 50 otobüs ile bu işi yapıyor. 20 bin toki konutu yapıldı. Halen belediye 1 tane otobüs alamadı. O vatandaş bu minibüslere mi mahkum olacak

Emeğe saygı
Emeğe saygı - 2 hafta Önce

Emeği saygınız olsun biraz hemen başlamışsınız yoruma

Alihan
Alihan @Emeğe saygı - 2 hafta Önce

haber diye yapmışsınız iyi hoş güzel ama o son konuşan gözlük takan kişi yolcu değil ki minibüs şoförü o zaten bu nasıl habercilik …

SIRADAKİ HABER

banner103