Tozu Dumana Katan Çalışmalar Vatandaşı İsyan Ettirdi

Elazığ’da yıkım kararı verilen 15 bin 120 yapıdan yaklaşık 4 bini yıkıldı. Ancak şehrin genelinde tozu dumana katan yıkım çalışmalarından vatandaş oldukça rahatsız…

Tozu Dumana Katan Çalışmalar Vatandaşı İsyan Ettirdi

24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde 37 kişinin hayatını kaybettiği 20 binden fazla konutun ağır hasar aldığı deprem sonrasında başlatılan yapım ve yıkım çalışmaları sürüyor.

Şu ana kadar 17 bin 543 adet konutun projesinin bitirilerek inşaat çalışmasına başlanan şehirde, yıkım kararı verilen 15 bin 120 yapıdan yaklaşık 4 bini yıkıldı.

Ancak şehir genelinde devam eden yıkım çalışmalarından vatandaş oldukça rahatsız.

Yıkım esnasında sokakların toz bulutuna esir olması esnafların ve vatandaşların tepkisine neden oluyor. Yeni Mahalle, Doğukent Mahallesi ve Vali Fahribey Caddesi’nden gelen görüntülerde sokakların toza gömüldüğü görülüyor. Ayrıca yıkılan yerlerde molozların bırakılmasına da vatandaşlar tepki gösteriyor.

Yetkililere seslenen Nailbey Mahalle Muhtarı İhsan Parlak boşalan binaları mesken tutan madde bağımlılarından mahalle sakinlerinin rahatsız olduğunu ifade etti.

VİDEO

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Millet evi yıkılıyor, karşısına geçmiş ağlıyor,3-5 densiz kendini bilmez toz oluyor diye,fantezileri bozuluyor diye feveran ediyor,ne olacaktı yani yıkılırken etrafa güller mi sacilacakti.Yillardir yıkılan o bina sakinleri bu esnaflardan trilyonlarca liralık alışveriş yaparken iyiydi,yıkılınca tü kaka mı oldu,buna nankörlük ve ekmek yediği kaba pisle mek derler.O ev sahipleri şu an nerelere savrulmuş ne haldeler umurlarinda değil.İmansiz,zalimler.

Hamit
Hamit @Kürşat - 2 yıl Önce

Niye sulanarak toz kaldırılması önlenemiyor mu başka yerlerde de yıkım yapılıyor ama toz tırısmana çıkarılmıyor. Kaliteli iş yapmak zor mu? Memleket Afrika şehirlerine benzedi. Teni beyaz zihniyeti kara kürşatlar türedi.

Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Müsait olsaydı buradan atardım.Arazözün biri aktif sürekli bol su püskürtüyor,diğeri yedekte bekliyor.İstasyon caddesindeki yıkımdan bahsediyorum,5 gündür resim ve video çekimi yaptım,klavye başında kara ham zihniyet sahipleri illa maydanoz olayım derdinde.Laf olsun torba dolsun,muhalefet edeyim de ,ne olursa olsun,Ham insan işi.Atamizda Kara Osman Şah Beydir,hatırlatayım.

Müstehak bize
Müstehak bize - 2 yıl Önce

Sivil halk ölüyor. Artık teslim olalım.” diyen komutanlara Adolf Hitler şu cevabı veriyor:
“Bu, onların tercihiydi… Bizi onlar seçti, elbette ölecekler

Fk
Fk - 2 yıl Önce

Insanlarin evlerinde gunluk sulari kesilirken bina yikimlarinda su kullanacaklarinimi sandiniz.Temiz is kaliteli hizmet hic kimse beklemesin.

Kürşatın Amcası
Kürşatın Amcası @Fk - 2 yıl Önce

İçme suyumu sıkıyorlar 10 km ötede keban baraj gölü var arazözlere doldursunlar

Huzeyfe
Huzeyfe - 2 yıl Önce

Yıkım işi, profesyonel belgeli şirketlerin işi.Öyle al eline murç çekiç ,hadi yıkın dediniz mi ,bu işler öyle olmaz.Bayramdan önceki salı günü ihale yapıldı,şehrin yıkılacak binalarının yaklaşık yarısı için,bunun tasdiki, KİK ye 15 gün itiraz bekleme süresi ,sonra tasdik ve yer teslimi,bunlar bir süreç.Yarin da kalanlar için yıkım ihalesi var.Efendim deprem filan tarihte oldu bugüne neye kalmişmiş,bir kere 17 Nisan'da son hasar sonuçları kesinlik kazandıktan sonra,sistem çalışmaya başladı.Oyle iskembeden atmakla peynir gemisi yürümez.Devletin bir işleyişi ve mevzuatı var,bilgi sahibi olmadan,fikir yürütenlerı kimse kaale almaz.Su ya gelince ,bazı yerlerde terkedilmiş su kuyuları var bunlarin taksimetreleri var,suyu buralardan temin ediyorlar.

Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Ramazanda ve daha önce yikilanlar için,"Acil Yıkılacak" raporu vardı.Acil durum fonundan resen yıktırıldı.Cünkü kendi kendine yıkılabilir,büyük bir can kaybı yasanabilirdi.Mesele bu.

Şakir
Şakir - 2 yıl Önce

Valibey de yıkılmayı bekleyen bina resmi var. Bu cadde haftlaraca covidden dolayı trafiiğe kapalıydı. Diğer ana caddelerde öyle o zaman niye yıkmadılar. Yollar yapılsın trafik açılsın o zaman yapılan yolları bozalım öyle yıkalım mı dediler

Elazığlı
Elazığlı - 2 yıl Önce

Elazığ’da yıkım kararı verilen 15 bin 120 yapıdan yaklaşık 4 bini yıkıldı.
Kaç ay oldu deprem olmuş?
Elazığ milletvekilleri çıkmış şunu yaptık, bunu yaptık!
İşte yapılan iş, yapılacak iş!


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109